Nejen auty živ je člověk. Tím se začíná řídit asi i Mansory, tradiční úpravce supersportů a luxusních aut. Teď totiž představuje i úpravu poměrně netradičního dopravního prostředku. Pro své kreace zvolil side-by-side Can-Am Maverick X3.

Dobrou zprávou je, že na tuhle čtyřkolku neaplikoval Mansory ty zběsilé úpravy, které zpravidla aplikuje na auta. Úpravy designu jsou spíše decentní a zahrnují hlavně výměnu původních dílů karoserie za jiné, prakticky stejně tvarované díly, ale vyrobené z karbonu. Ten je někde odhalený, jinde přelakovaný do oranžového laku.

Mercedes-Benz G500 4×4²: šmoulí offroad od Mansory

Mansory se zaměřil i na úpravy motoru. Can-Am Maverick X3 pohání vodou chlazený a turbodmychadlem přeplňovaný tříválec s objemem 0,9 litru. Jeho sériový výkon je působivých 195 koní a maximální točivý moment má při 7000 ot./min hodnotu 153 Nm. Motor pohání přes převodovku CVT zadní, případně všechna čtyři kola. Úpravce výkon zvedl na 225 koní. Detaily toho, co a jak provedl, však neznáme.

Změny se dočkal i interiér, kam se nastěhovala sportovní sedadla čalouněná kůží a Alcantarou v kombinaci černé a oranžové. Tatáž kombinace je i na palubní desce a ve zbytku interiéru. Vypadá to sice na pohled parádně, ale údržba asi nebude úplně ideální, speciálně po jakékoliv jízdě v terénu. Mansory k tomu doladil i vzhled přilby.

I této čtyřkolce dal Mansory nové jméno. To, na co se díváte, se nyní jmenuje Mansory Xerocole. Cenu ale úpravce nezveřejnil, ovšem stejně jako obvykle rozhodně nebude lidová…