Mansory se podíval na zoubek luxusnímu Rolls-Royce Cullinan Black Badge. Cena ovšem vyrazí dech

Mansory se podíval na zoubek luxusnímu Rolls-Royce Cullinan Black Badge. Cena ovšem vyrazí dech

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Hollmann International - 24. 5. 2022 0

Rolls-Royce Cullinan Black Badge je jako synonymum luxusu, ovšem v podání úpravce Mansory se dostáváme do sfér, které zůstanou nám, běžným smrtelníkům, zcela uzavřeny. A když tak koukáme na tu cenu, tak je to možná dobře. Už auto samo o sobě je velmi drahé, ale zásah známého úpravce jeho cenu posunul o mnoho výš.

Auto bylo k dostání u prodejce Hollmann, nicméně velmi rychle z nabídky zmizelo. Verze jsou dvě. Buď se prodalo nebo je vážný zájemce. Ať už to bylo jakkoliv, prodejce jej ocenil cenovkou 928 200 eur, tedy v přepočtu asi 23 milionů korun. A co za tak velkou sumu peněz dostanete?

Přečtěte si také:  Brabus 900 Crawler je brutální géčko, které vznikne jen v 15 kusech

V prvé řadě samozřejmě auto. Z výroby mu zůstala zadní sedadla, kožený paket, head-up displej, multimédia, wi-fi, ale i systém nočního vidění nebo odkládací stolky v interiéru. Zbytek už si vzal do parády Mansory.

Nový je lak, včetně ručně dělaného proužku přes boky auta. Karoserie také dostala spoustu detailů z uhlíkových vláken včetně části kapoty. Blatníky byly rozšířeny a v nich našla své místo 24“ leskle černá kola přímo z dílny úpravce. Ty ukrývají jasně oranžové brzdiče. Kabina auta byla z velké části přečalouněna a stejně jako brzdiče nabídne přehlídku oranžové barvy. Nutno ale říct, že v kombinaci s přiznaným karbonem to vlastně nevypadá až tak špatně.

Přečtěte si také:  Nový bodykit, kola a velmi výrazné lakování. Prior Design představili svou vizi Lamborghini Urus

Pod kapotu ale Mansory nesáhl. Tam zůstal dvanáctiválec o objemu 6,75 litru, který je schopen vyprodukovat výkon 447 kW a točivý moment na 900 Nm.