Manhart-Range-Rover-Velar-SU600-tuning- (2)

Range Rover Velar je velmi stylový model, který stojí v hierarchii značky nad modelem Evoque, ale pod velkými Range Rovery. Jeho design je parádní a podobně parádní může být i jeho výkon. Třeba po posilovací kúře u Manhart Performance.

Tento tuner si do své dílny totiž vzal tu nejlepší verzi Range Rover Velar SVAutobiography Dynamic Edition, který pohání 5litrový, kompresorem přeplňovaný osmiválec s výkonem 550 koní a točivým momentem 680 Nm. Dynamika tohoto SUV je dechberoucí, vždyť zrychlení z 0 na 100 km/h je 4,5 sekundy a maximální rychlost činí až 274 km/h.

Manhart Performance ale výkon zvedli na rovných 600 koní a na 750 Nm a pojmenoval ho jako MANHART Velar SV 600. Výkon zvedli pouhým upravením řídící jednotky a výměnou kompletního výfukového potrubí se sportovními katalyzátory a čtyřmi koncovkami vykukujícími ze zadního nárazníku.

Upravili ale i design, začali koly. Sériové disky vyměnili za mnohem větší disky Hawke. Jejich rozměr je na obou nápravách stejný a činí 10.5 x 23 palců s ET44. Obutá jsou do pneumatik 285/35 ZR23. Chybět nesmí ani výrazné kontrastní polepy s nápisem Manhart.

Podvozek, brzdy i interiér zůstaly sériové, ale pokud budete chtít, v Manhart Performance vám na požádání upraví i tyto části. Záležet bude jen na vaší odvaze, vkusu a výši bankovního konta. Fantazii se meze nekladou.