Tuningovou společnost Manhart Performance jsme tu nedávno měli jako úpravce BMW X6 M. Tentokrát však svou oblíbenou tmavo-zlatavou kombinaci použili pro tuning posledního modelu MINI JCW. Výsledkem je knedlík s výkonem 300 koní!

Manhart Performance MINI JCW F300 1

MINI John Cooper Works je už ve svém sériovém provedení zajímavou okruhovou hračkou. Z přeplňovaného dvoulitru posílá na přední kola 231 koní a 320 Nm točivého momentu. To jsou sice poměrně zajímavé parametry, nicméně v dnešní době, kdy podobný výkon nabídne kdejaká nákupní taška, vás to může brzo omrzet. Pro tuto situaci je zde právě Manhart Performance.

Upravením ECU – řídící jednotky motoru, přidáním většího a výkonnějšího mezichladiče a osazením novým výfukovým systémem Remus, dostanete výsledných 300 koní výkonu a dokonce až 470 Nm točivého momentu! Také v tomto případě se úpravce bohužel nepochlubil dynamickými parametry, ale s tímto výtvorem by neměl být problém dosáhnout stovky do 6 sekund. Vedle úprav pohonného ústrojí se myslelo také na podvozek. Ten se dočkal kompletně nových stavitelných tlumičů KW. Nová jsou také 19″ širší litá kola a pro lepší tuhost vozu a podvozku byla instalována karbonová rozpěra. Zbytek v podobně rychlých pruhů, nápisů F300 a dalších detailů, to už je dílo barevné fólie.

Manhart nabízí své služby také na poli interiérů. U tohoto konkrétního kusu si můžete všimnout čalounění kůží a alcantarou s kontrastními švy a nebo značkových velurových koberečků. Alcantara se usídlila také na věnci volantu.