MANHART_MHX5_700-tuning-BMW_X5_M_Competition

BMW X5 M Competition je více než 600koňová zběsilost sama o sobě, ale proč by nemohla být ještě větší? Totéž si řekli i v Manhart Performance a stvořili MANHART MHX5 700. A tahle bestie může být vaše, připravte si ale 5,8 milionu korun.

MANHART MHX5 700 je původně BMW X5 M Competition, tedy to nejlepší, co modelová řada BMW X5 nabízí. Pod kapotou má benzinový motor V8 s objemem 4,4 litru a s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Sériový výkon verze Competition je 460 kW/625 koní, točivý moment 750 Nm a zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 3,8 sekundy. To ale po úpravě neplatí. Výkon vzrostl na 723 koní a točivý moment dokonce na 910 Nm a zrychlení na stovku je o desetinu kratší.

Manhart Performance v rámci toho upravili turbodmychadla, přidali jiný, kompletně nový a nerezový výfuk s lepším odvodem výfukových plynů a samozřejmě přeprogramovali řídící jednotku. Úpravy doznala i převodovka, respektive její naladění.

Manhart MHX6 Dirt² Concept je ta nejdivočejší X6, kterou jste kdy viděli

Z designových úprav jistě zaujmou nová kola. Jde o obrovské, černé 23″ disky s konkávním designem a kontrastním proužkem po obvodu. Na předním nárazníku si také můžete všimnout nové spoileru z karbonu, případně také karbonového difuzoru v zadním nárazníku. Vše završuje černý lak karoserie a typické polepy úpravce.

Beze změny nezůstal ani interiér. I tady je několik novinek, kterým jasně dominuje nové čalounění v kombinací béžové kůže Merino a Alcantary.

Mimochodem tohle auto z 10kusové limitované edice je vůbec to první upravené a je na prodej. Jak jsme zmínili v úvodu, dáte za něj 215 985 eur, což je po přepočtu na českou měnu přibližně 5,8 milionu korun. Informace najdete zde.

MANHART_MHX5_700-tuning-BMW_X5_M_Competition-2