brabus mercedes AMG A 35 4MATIC (1)

Letošní autosalon ve Frankfurtu nejspíš bude opět zajímavý. A to i přesto, že se nad autosalony smráká. Vypadá to ale, že Frankfurt stále patří k tomu nejlepšímu, co lze v Evropě navštívit. Jako obvykle se zde odehraje velká spousta automobilových novinek, ale kromě samotných značek tam svou práci odprezentují i různí úpravci. Bude mezi nimi i Brabus, který krom jiného na výstavní plochu přiveze svou verzi hatchbacku Mercedes-AMG A 35 4MATIC.

A rovnou ukáže dvě jeho úpravy, respektive dvojí nastavení motoru. Jde o dvoulitrový čtyřválec přeplňovaný turbem. První jeho naladění dostalo označení PowerXtra B 35, které zvyšuje výkon o 44 koní a 60 Nm, což znamená, že konečné hodnoty jsou 350 koní a 460 Nm.

Test Mercedes-AMG A 35 4Matic (2019)

Druhá úprava dostala označení PowerXtra+, která nabídne konečný výkon 365 koní a točivý moment 486 Nm. Pokud se tato síla zkombinuje s automatickou převodovkou a pohonem všech kol, zvládne malý, ale zatraceně ostrý Mercedes zrychlit z klidu na 100 km/h za 4,4 sekundy.

Kromě techniky si ale Brabus posvítil také na design. Vsadil na nerezový, na zakázku vyráběný výfukový systém. Ten může být spárován se sériovými koncovkami nebo mu mohou být přidány čtyři koncovky z dílny Brabus. V obou případech bude zvuk jistě fenomenální.

Úpravce také přidal lehký bodykit, jehož nejvýraznějším prvkem je zadní přítlačné křídlo umístěné na vrchu víka zavazadelníku. Zajímavá jsou ale také nová kola Brabus Monoblock T v rozměru 19 palců. Ta obouvají pneumatiky Pirelli P Zero v rozměru 235/35 R19.