Malé SUV od Porsche se bude jmenovat Macan

Autor: Anina Russová - 16. 2. 2012


Automobilka Porsche představila ve Stuttgartu novinku v podobě svého malého SUV, která se nakonec nebude jmenovat Cajun, ale dostane jméno Macan.  Zní to sice zvláštně, ale slovo Macan je odvozeno od indonéského slova, který se dá přeložit jako tygr. Ve svém významu má spojovat pružnost, sílu, dynamiku a okouzlení, což jsou základní charakteristiky nového SUV od Porsche.

Bernhard Maier, člen Výkonné rady prodeje a marketingu Porsche AG, k tomu dodal: „Jméno nového Porsche musí „ladit“ se značkou.  Ve všech jazycích a dialektech musí dobře znít a vyvolávat pozitivní reakce a asociace. A Porsche Macan navíc spojuje všechny vlastnosti sportovního vozu s přednostmi SUV.“

Výroba tohoto modelu by měla začít v roce 2013 v Lipsku a Porsche má v plánu do ní investovat více než 500 milionů €. To je největší investice za celou historii Porsche. Automobilka hodlá rozšířit stávající výrobní linku, vybudovat plnohodnotnou lakovnu a karosárnu a zaměstnat více než 1000 nových lidí.

Podívejte se na přiložené video, kterým se Porsche sanží navnadit své budoucí zákazníky. Za dva roky uvidíme, jak bude Macan opravdu vypadat a jak se mu bude dařit :)

-AR-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru