Jaká výchova doma musí probíhat, aby se evidentně znuděné dítě rozhodlo, že si bude hrát nejspíše s tatínkovým mercedesem? Tím “hrát” ale nemyslíme nic nevinného. Prcek si z auta udělal vlastní prémiové hřiště.

Video je krátké, ale vcelku výživné. Je v něm zachyceno malé dítě, které skáče a leze po autě. Nejprve si z kapoty udělá trampolínu, pak totéž zkusí i na střeše a z čelního okna má nakonec skluzavku. Jasně, dnes je moderní vychovávat děti volně a bez nějakých pravidel či mantinelů, ale není tohle celé prostě už příliš?

Sice tušíme, že se klučina asi jen nudil a prostě se chtěl nějak zabavit, ale netušíme, proč ve svém věku už neví, že na auto se prostě nesahá? A nejen na to, které je doma, ale také na všechna ostatní. Dost dobře si umíme představit, že chlapec se jednou bude nudit venku a prostě tuhle zábavu přenese na auto někoho cizího.

Vlastně nechápeme, proč se dnes už děti neučí, že na cizí věci – nejen auta – se nesahá. Několikrát jsme byli svědky toho, kdy se na automobilové výstavě cizí dítě věšelo na auto, upatlávalo ho, okopávalo pneumatiky nebo si na něj a do něj klidně sedalo. A rodiče? Ti stojí opodál a nic neřeší. Je to přeci “jen” dítě. Ne, není to jen dítě. Je to člověk, který je veden k tomu, aby byl nevychovaný a aby si dělal, co chce. A uznejte sami, že to prostě není dobře…