Luxusní sedany sprintují na 1000 metrů – video

Autor: Pavel Srp - 13. 12. 2011


Magazín Evo vedle sebe postavil luxusní manažerské limuzíny (téměř) v těch NEJ specifikacích – BMW M5, Jaguar XFR, Mercedes-Benz E 63 AMG a Porsche Panamera S. Představme si jednotlivé modely v číslech! Vezmeme to pěkně podle abecedy.

BMW M5 pohání motor V8 o objemu 4,4 litru, který přenáší výkon 560 koní na zadní nápravu. Zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy!

Jaguar XFR na první pohled nevypadá tak agresivně jako jeho konkurenti, ale zdání klame :) Pod jeho kapotou se skrývá „pětilitrový“ osmiválec do V o výkonu 510 koní. Sílu přenáší na silnici přes zadní kola.

V případě Mercedesu-Benz E 63 AMG se pod kapotou skrývá také „vé-osmička“. Její objem je ze všech 4 limuzín největší – 6,2 litru. Výkon 525 koní se na silnici přenést také zadní náprava. Sprint z klidu na 100 km/h zvládne „Éčko“ za 4,5 sekundy.

A nakonec nám zbylo Porsche  Panamera S, které pohání samozřejmě také V8, ale o objemu 4,8 litru disponující výkonem 400 koní. Auto žene kupředu, jak překvapivě, pohon zadních kol. Zrychlení se udává 5,6 sekundy.

Tipněte si, které auto sprint vyhraje a dejte nám vědět, jestli jste se trefili! ;)

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru