Luxusní Mercedes-Maybach S600 se pomalu odhaluje

Autor: Jan Karlík -   13. 11. 2014


U Mercedesu se teď dějí velké změny. Ruku v ruce s tím jde i vzkříšení značky, resp. označení toho nejluxusnějšího, co opustí brány továrny – Maybach. Novým nositelem tohoto označení by měl být Mercedes-Maybach S600.

Mercedes-Maybach S600

Automobilka tohoto nástupce nepříliš úspěšného Maybachu představí velmi brzy na autosalonech v čínském Kantonu a kalifornském Los Angeles. Zacílení na určité trhy je celkem zřejmé. Pod kapotou nového Maybachu se usídlil jediný správný motor pro vozy této kategorie, dvanáctiválec, kterému budou pomáhat dvě turbodmychadla. Jeho výkon se bude pohybovat kolem 530 koní a točivý moment překročí hranici 800 Nm. Byť můžeme pozorovat společný základ s luxusní limuzínou třídy S, k výrobě tohoto modelu by se mělo přistupovat zcela odlišně. Můžeme tak očekávat větší podíl ručních prací a patrně ještě luxusnější materiály.

Tenhle vůz si v žádném případě nemůžete řídit sami. Váš osobní řidič bude dost možná jedna z podmínek vlastnictví Maybachu. Veškerá pozoronost je tak logicky směřována především na zadních sedadla. To málo, co Mercedes-Maybach zatím odhalil, snad ani nepotřebuje komentář. Troufám si říct, že nikdo z nás si takto nesedí ani v obývacím pokoji.

S příchodem autosalonu očekávejte kompletní informace.

Mercedes-Maybach S600 01

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *