Lucid_Air-elektromobil

Lucid Motors rozšiřuje nabídku elektromobilů o vstupní model Air s dojezdem 406 mil

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Lucid Motors - 16. 10. 2020


Automobilka Lucid Motors odhalila nové podrobnosti o celé modelové řadě Lucid Air, včetně cen vstupního modelu nesoucího prostý název „Lucid Air“. Ten má být se startovací cenovkou 69 900 dolarů (cca 1,63 milionu korun) nejlevnějším modelem z celé produktové řady, ale i přesto solidně vybaven. Dojezd má mít 406 mil (cca 650 km) a jeho výkon se má rovnat 480 koním. Nový model má odstartovat celou řadu vysoce výkonných a účinných luxusních elektrosedanů, která zahrnuje i verze Lucid Air Touring, Grand Touring a Dream Edition. Zákazníci si mohou nový a dostupnější model Lucid Air zarezervovat za 300 dolarů na internetu.

„Pro mě osobně je Lucid Air atraktivním vozidlem, protože v sobě snoubí mezi elektromobily v současné době nevídanou kombinaci výkonu, efektivity a luxusu,“ sdělil Peter Rawlinson, generální a technický ředitel Lucid Motors. „Naše společnost je poháněna počáteční vizí vytvořit co nejlepší EV technologie na světě a jejích šířením a zpřístupňováním světu v průběhu času. S představením cenovky počáteční řady Lucid Air, které proběhlo dnes, připravujeme půdu pro širší přijetí této nejnovější revoluční EV technologie.“

BMW ukáže na CES 2020 v Las Vegas elektromobil i3 Urban Suite a další

Lucid Air je nyní k dispozici k rezervaci s počáteční cenou 77 400 dolarů (cca 1,8 milionu korun), nebo 69 900 dolarů (cca 1,63 milionu korun) po využití kreditu z federální dotace ve výši 7500 dolarů. Rezervační poplatek činí pouhých 300 dolarů. Zákazníci mohou očekávat:

  • 480 koní
  • odhadovaný EPA dojezd 406 mil (650 km) na jedno nabití
  • jednomotorové hnací ústrojí s volitelnou dvoumotorovou konfigurací pohonu všech kol
  • 900+ ultra vysokonapěťovou elektrickou architekturu s možností DC rychlého nabíjení

Zákazníci, kteří si vozidlo nyní rezervují, získají tři roky bezplatného nabíjení v rozsáhlé celostátní síti ultrarychlých nabíjecích stanic Electrify America.

2020-elektromobil-lucid-air-10

Lucid Air je vůz, který přetváří tradiční luxusní sedan a udává směr v technologiích, výkonu, prostornosti a designu. Efektivita konstrukce se opírá o pokročilé miniaturizované hnací ústrojí Lucidu, díky kterému je vnitřní prostor vozidla dostatečně prostorný, zatímco exteriér si zachovává běžné rozměry středně velkých sedanů. To umožňuje nepřekonatelnou aerodynamickou účinnost a zvýšenou svižnost a snadné manévrování vozidla, zatímco si cestující mohou užívat atmosféru pečlivě navrženého interiéru.

Luxusní výbava modelu Lucid Air zahrnuje PurLuxe čalounění z umělé kůže s motivem Mojave, 34palcový zakřivený skleněný kokpit Lucid, vznášející se displej a největší přední zavazadlový prostor v kategorii elektrických sedanů. Kromě toho je k dispozici také model Lucid Air s asistenčním systémem DreamDrive, který je novým měřítkem pokročilých asistenčních systémů (ADAS). Tato, svého druhu první, platforma je exkluzivní pro celou řadu Lucid a snoubí v sobě nejkomplexnější sadu senzorů na trhu s nejmodernějším systémem pro monitorování řidiče.

2020-elektromobil-lucid-air-8

Spolu s modelem Lucid Air nabízí jako další paradigma luxusu, výkonu a efektivity, Lucid Air Touring, který je k dispozici od 87 500 dolarů (2,04 milionu Kč). Součástí vybavení interiéru prosklená střešní klenba, která dodává extravagantní pocit prostoru. Dále skleněný kokpit „Lucid Glass Cockpit Display“ a širokou škálu materiálů a povrchových úprav interiéru. Zahrnuje také dvoumotorovou konfiguraci pohonu všech, která využívá ultra efektivní a energetické hnací ústrojí naplno:

  • 620 koní
  • odhadovaný EPA dojezd 406 mil (650 km) na jedno nabití
  • 900+ ultra vysokonapěťovou elektrickou architekturu s možností DC rychlého nabíjení

Zákazníci, kteří si vozidlo nyní rezervují, získají tři roky bezplatného nabíjení v rozsáhlé celostátní síti ultrarychlých nabíjecích stanic Electrify America.

Rezervace pro Lucid Air a Lucid Air Touring jsou stejně jako pro další modely řady Lucid Air již nyní otevřené a můžete je provést na webu Lucid Motors nebo ve stále rozšiřující se maloobchodní síti prodejen, včetně nově otevřené prodejny Beverly Hills Studio se servisním centrem. Zákazníci se mohou těšit na první dodávky modelů Lucid Air již na jaře roku 2021.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru