Loudejte se městem stylově: MINI Hyde Park a MINI Green Park

Autor: Pavel Srp - 27. 4. 2012


Nové designérské edice MINI navržené v exkluzivních barevných kombinacích, se specifickou výbavou a s propracovanými detaily podtrhují typickou sportovnost a současně britský styl – dvojice modelů je nabízena po celém světě pro vozy MINI a MINI Clubman.
Stejně tak, jako MINI definuje obraz silnic, královské parky v centru Londýna dávají tomuto městu strukturu a rytmus. Již po staletí jsou oázou klidu uprostřed bouřlivého hlavního města Velké Británie. Nyní tuto britskou tradici oslavuje i dvojice designérských edicí MINI Hyde Park a MINI Green Park spojujících sportovnost a klasický styl. MINI opět ukazuje, že je schopné navrhnout poutavý celek, který je připraven oživit dopravu v městském provozu.

Oba modely jsou na trzích celého světa nabízené ve verzích MINI a MINI Clubman. V závislosti na konkrétním regionu jsou připraveny následující modely: MINI Cooper a MINI Cooper Clubman s výkonem 90 kW/122 k, MINI Cooper D a MINI Cooper D Clubman (82 kW/112 k), MINI Cooper S a MINI Cooper S Clubman (135 kW/184 k) a MINI Cooper SD spolu s MINI Cooper SD Clubman (105 kW/143 k).

MINI Hyde Park: tradiční oslava britského způsobu života

Hlavním rysem MINI Hyde Park je nenápadná elegance. Nevtíravá bílá barva Pepper White se zde spojuje s kontrastními prvky v hnědé barvě Hot Chocolate, která je vůbec poprvé použita na střeše a krytech vnějších zpětných zrcátek. Novinkou u modelu MINI Clubman jsou spodní části C sloupků lakované v barvě karoserie. Aby byl celek dokonale vyvážený, je hnědá barva použita také na pruzích umístěných na kapotě, stejně tak jako bočních linkách.

Uvnitř vozu MINI Hyde Park je použita stejná bílá barva Pepper White, která je zárukou vyváženosti. S celkem vhodně ladí jak čalounění v kombinaci kůže/látka, tak na přání dodávané celokožené čalounění v černé nebo béžové barvě. Přístrojová deska využívá individualizační program MINI Yours, který přináší kůží čalouněnou přístrojovou desku v kombinaci černé a béžové.

Modelem MINI Hyde Park prémiový britský výrobce malých vozů pokračuje v představování speciálních modelů pojmenovaných po městských částech Londýna. Hyde Park s rozlohou 140 hektarů je známé místo, které je zelenou oázou mezi ulicemi Kensington Street a Oxford Street. Kromě jiného právě odsud pravidelně startuje tradiční historická jízda London–Brighton. V roce 2012 se zde bude konat i část olympijských her, konkrétně triatlon a vytrvalostní plavání.

[nggallery id=736]

MINI Green Park: ambasador sportovní tradice

Pro Velkou Británii je typické nadšení pro sportovní klání všeho druhu, a právě tento motiv stál u zrodu modelů MINI Green Park. Střecha a kryty vnějších zpětných zrcátek jsou lakované tradiční zelenou British Racing Green, která vhodně kontrastuje s bílým odstínem Pepper White. Sportovní výraz podtrhují též zelené pruhy na kapotě, stejně tak jako čiré krytky směrovek. Také tento vůz má v případě MINI Clubman spodní části C sloupků lakované v barvě karoserie.

MINI Green Line používá v interiéru bílou barvu Pepper White, která dokonale ladí s dalšími použitými odstíny černé a béžové Polar. Přístrojová deska pochází z programu MINI Yours a vyznačuje se čalouněním černou a béžovou kůží. Pro tyto speciální modely jsou připraveny všechny prvky doplňkové výbavy známé ze standardních modelů MINI.

Jméno MINI Green Park se inspirovalo příjemnou relaxační oblastí v okolí Buckinghamského paláce. Má rozlohu 19 hektarů a spolu s parky Hyde Park a St James` Park tvoří pás zeleně v centru města.

[nggallery id=737]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru