Co se stane, když dohromady namixujete uhlazený britský supersport a zběsilou japonskou úpravu? Když se to mixuje opatrně a vkusně, nebude vás ráno bolet hlava a z výsledku budete mile překvapeni.

Určitě víte, že japonští experti na okázalost a lehce kolotočářský styl z Liberty Walk si servítky moc neberou. Jejich podání Ferrari F360 nebo Audi A5 toho budiž důkazem. Ani v případě McLarenu 650S Spider se toho nebáli, ale přeci jen nám tahle úprava přijde svým způsobem decentnější. Uhlazenější možná.

Karoserie superpsortu dostala nový spoiler pod předním nárazníkem, nové prahy a také zadní nárazník s masivním difuzorem. Jako tradičně jsou nové blatníky přinýtovány na ty původní, takže je auto o pěkný kus širší. Ani v tomto případě nechybí na autě masivní přítlačné křídlo, které ale není jen na parádu. Podle úpravce funguje přesně tak, jak má.

Zákazníci, kteří by si takto chtěli nechat upravit svůj McLaren, si mohou zvolit dvě varianty materiálů, ze kterých bude bodykit vyroben. Liberty Walk pracují buď s laminátem a nebo karbonem.

Pod kapotou se žádně změny neudály a není se čemu divit. Vždyť standardně je McLaren 650S Spider vybaven 8litrovým osmiválcem se dvěma turbodmychadly o výkonu 650 koní a s točivým momentem 678 Nm. Z klidu na 100 km/h umí zasprintovat za rovné tři sekundy a maximální rychlost je 329 km/h.

A ještě dlužíme jeden důležitý údaj a tím je cena. Za široký bodykit si Japonci v závislosti na použitých materiálech řeknou 3 422 800 jenů, tedy asi 765 000 Kč v prvním případě a v druhém 3 824 000 jenů, tedy asi 855.000 Kč. Pokud budete jako zákazník chtít mít součástí sady zadní spoiler z karbonu, zvýší se cena na 4 256 000 jenů, tedy cca 950.000 Kč.