Liberty Walk představují novou úpravu Ferrari 458 Italia

Autor: Anina Russová - 31. 7. 2015


Víme, že v Japonsku mají rádi extrémy, ale tohle Ferrari 458 Italia je zase o kousek dál. Japonské úpravy čehokoliv, co jezdí, jsou velkolepé, poněkud brutální a rozhodně přitažlivé – ačkoliv se vám líbit nemusejí. Stačí si vzpomenout, co umí a předvádějí u Rauh-Welt Begriff. Ale ani další hodně známá japonská firma Liberty Walk se toho nebojí a svým způsobem si právě u RWB vzali trochu té inspirace. Ve výsledku je z 458 Italai pekelně vyhlížející červená potvora, která se plazí po zemi.

Tohle Ferrari pohání stále původní motor V8 o objemu 4.5 litru a o výkonu 425 kW/578 koní, ale v exteriéru nezůstal kámen na kameni. U Liberty Walk se velkých úprav nebojí, ale tady na to šli důkladně, vzali flexu a prostě řezali. :) Na místa původních blatníků tak přišly nové, široké, přidělané několika nýty. K tomu přidali karbonové přední lízátko a karbonový ocas. Na takovém autě nesmí chybět vzduchový podvozek, který ho doslova přilepí k zemi, a také nová kola od PUR Wheels s označením PUR LG08 v rozměru 12×20 palců.

I když je v Maranellu tohle auto takřka posvátné, v Japonsku „se toho jednoduše nebojí“ a na nějakou úctu „kašlou“. A je to dobře. I když 458 Italia přišlo o své jedinečné jízdní vlastnosti, zcela jistě se po světě najde několik šílenců, kteří přesně tohle potřebují ve své garáži. My se jim vlastně ani moc nedivíme… :)

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek