Automobilka Lexus na nadcházejícím mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu uspořádá dvě evropské produktové premiéry. Představí nový luxusní kompaktní crossover NX a modernizovaný prémiový hatchback CT spadající do kompaktní třídy.

Hbitý městský crossover NX se od svého uvedení před třemi lety rychle etabloval. Úspěšná kombinace výrazného stylu, prostorné karoserie, pohodlí, bezpečnosti a jízdní dynamiky napomohla tomuto modelu významně přispět k celosvětovému prodejnímu růstu značky Lexus. Model NX je nyní připraven překonávat další očekávání zákazníků svým modernizovaným zevnějškem, vylepšeným interiérem a novými prvky výbavy, které přinášejí ještě vyšší pohodlí a praktičnost.

Když Lexus na ženevském autosalonu v roce 2010 poprvé představil CT 200h, jednalo se o první kompaktní hybridní hatchback v segmentu luxusních vozů. Nejnovější modernizace tohoto modelu přinesla evoluční změny v podobě sportovnějšího ztvárnění, vylepšené kabiny a nových prvků výbavy. Změny staví na zavedených silných stránkách tohoto modelu a stvrzují jeho proslulou hospodárnost, spolehlivost a atraktivitu z pohledu řidiče.

Lexus Safety Systém +

Model LS se coby vlajková loď značky chlubí širokou nabídkou vyspělých bezpečnostních technologií, kam patří i osvědčený paket aktivní bezpečnosti Lexus Safety Systém +. Koncepce postavená na integraci jednotlivých bezpečnostních technologií a systémů vozidla (namísto jejich použití v roli nezávisle fungujících jednotek) zajišťuje dokonalejší podporu řidičů za všech provozních situací.

Ve zbrusu novém LS byly některé prvky paketu Lexus Safety Systém + ještě zdokonaleny, např. přednárazový bezpečnostní systém (PCS), systém pro hlídání jízdních pruhů (LDA) nebo adaptivní tempomat řízený radarem.

Představení ikon značky Lexus

Nové NX a modernizované CT se o pozornost návštěvníků budou dělit se dvěma novými vlajkovými modely Lexus: zbrusu novým vlajkovým sedanem LS a luxusním kupé LC. Tyto oslavované modely zřejmě nejlépe reprezentují novou globální komunikační strategii Lexus a slogan „Experience Amazing“. Současně jsou nejpodstatnějšími modely v jednom z nejrušnějších roků v celé historii značky.

K potvrzení své pozice luxusní globální značky životního stylu pak Lexus rovněž představuje ukázky své nedávné kreativní spolupráce ve světě módy, filmu a designu.

Patří sem futuristický letoun SKYJET, vystupující ve výpravném sci-fi snímku Valerian a město tisíce planet režiséra Luca Bessona, jehož celosvětová premiéra v kinech běží právě letos v létě. Lexus spolupracoval s týmem kreativců uvedeného snímku s cílem uvést do života jednomístnou stíhací loď SKYJET, která hraje ústřední roli v akčních scénách filmu.