Na Ženevském autosalonu 2012 se představuje řada vozů Lexus v provedení F SPORT, aby příležitost vychutnat si sportovní atmosféru výkonnostně zaměřených modelů s označením F byla otevřena širšímu spektru zákazníků: mohou vybírat z modelů CT v provedení F SPORT a rovněž GS F SPORT a RX F SPORT (novinky pro rok 2012).

Designový a technický otisk DNA každého modelu Lexus má za cíl nabídnout jedinečnou kombinaci sedmi klíčových atributů: prvotřídní kvality, příjemné jízdy, pohodlí cestujících, bezpečnostních technologií, propracovanosti a pozornosti věnované každému detailu, charakteristického designu a konkurenceschopných cen s vysokou zůstatkovou hodnotou.

Základní DNA značky Lexus se díky modelům s označením F doplňuje o osmý atribut – jízdní schopnosti. Písmeno „F“ v označení poukazuje na úzkou vazbu mezi prvním modelem F, kterým je IS F, a závodním okruhem Fuji Speedway, kde se tento model intenzivně testoval po celou dobu vývoje. Okruh Fuji Speedway ležící na úpatí slavné hory Fuji testuje piloty v 16 náročných zatáčkách, ale nabídne i jednu z nejdelších cílových rovinek na světě.

Lexus i nadále testuje nové produkty na nejnáročnějších závodních tratích světa, včetně závodního nasazení na proslulém okruhu Nürburgring. Intenzivní praktické testování během vývoje se odrazilo v naladění modelu IS F i výkonnostně zaměřené vlajkové lodi LFA, aby si zákazníci mohli vychutnat dříve neznámou a atraktivnější dimenzi značky Lexus – čistou radost ze sportovní jízdy.

Tyto modely F plné technologií známých z motorsportu nabízejí nejen ryzí jízdní schopnosti podpořené vysokými výkony, ale i jedinečný pohled Lexusu na extrémní zapojení řidiče do samotné jízdy. Tím, že umožní řidiči převzít plnou kontrolu nad vozem, znásobují jeho dovednosti, namísto toho, aby je nárokovaly, a tak dokáží rozdmýchat nefalšovanou vášeň pro řízení.

Modely značky Lexus v provedení F SPORT, inspirované výkonnostně orientovanými modely LFA a IS F, jsou koncipovány tak, aby zaujaly nové zákazníky mladší generace a umožnily jim ochutnat odvážnější a atraktivnější požitek z jízdy s vyšší orientací na řidiče, tedy atributy charakterizující modely Lexus s označením F.

Vozy Lexus ve verzi F SPORT disponují vylepšenou dynamikou podvozku díky speciálnímu systému zavěšení, brzdám, řízení a kolům, a tak definují nová měřítka v otázkách zapojení řidiče a kontroly nad vozem

Nabídka výbavy a příslušenství F SPORT doplňuje rozšířenou nabídku prvků standardní výbavy o exkluzivní prvky v exteriéru i interiéru a nové možnosti úpravy vozu na přání zákazníka.

Tisková zpráva/-PS-