Lexus spouští výrobu nového modelu GS 450h

Autor: Pavel Srp - 21. 3. 2012


Výroba vysoce výkonné vlajkové lodi GS 450h, nejnovějšího přírůstku do rodiny GS nové generace, byla zahájena k dnešnímu dni v závodu Tahara ležícím v japonské prefektuře Aiči. GS 450h s novým, smělejším pojetím designu typického pro nové vozy značky Lexus, vybavený pohonem Lexus Hybrid Drive druhé generace, se u prodejců v České republice objeví koncem května 2012.

Pro zcela nový GS je typické smělé a dynamičtější pojetí vnějšího designu, které tomuto vozu propůjčuje mocný a efektní vzhled. Propracovaný interiér zaujme kokpitem orientovaným na řidiče a nejmodernějšími palubními technologiemi pro maximální pohodlí a bezpečí. Všichni cestující se mohou také těšit na větší nabídku prostoru. Výrazného zvětšení se dočkal i zavazadlový prostor.

Model GS byl navržen tak, aby zákazníkům nabídl skutečný požitek z jízdy. Spojuje ostré a přesné řízení, vynikající ovladatelnost, špičkovou stabilitu za vysokých rychlostí a veškeré jízdní pohodlí, které ke sportovním sedanům značky Lexus tradičně patří.

GS 450h je celosvětově první sportovní sedan prémiové třídy, který je vybaven zážehovým vidlicovým šestiválcem s Atkinsonovým cyklem, technologií přímého vstřikování paliva D-4S nové generace a dvěma elektromotory (elektromotor + motorgenerátor), v uspořádání s motorem vpředu a pohonem zadních kol. GS 450h s celkovým systémovým výkonem 254 kW (345 k) hladce akceleruje z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 250 km/h. Spotřeba paliva poklesla o 23 % na 5,9 l/100 km a emise CO2 začínají na úrovni 137 g/km.

„Nová, čtvrtá generace modelu Lexus GS se na českém trhu začne nabízet v rámci modelové řady čítající dva zástupce: GS 250 a plně hybridní GS 450h. Kompletní ceny nového GS budou oznámeny během několika dní. Již dnes však můžeme prozradit, že cena velmi dobře vybavené základní verze bude těsně nad hranicí 900 000 Kč bez DPH. Pevně věříme, že tímto dobré zprávy nekončí a že v příštích dnech budeme moci oznámit zásadní novinku v rámci uvedení modelové řady GS na trh.“ řekl Tomáš Velek, Lexus Director Czech & Slovak Republic.

Celosvětově Lexus registruje již cca 4 000 objednávek na zcela nový GS. Objednávky japonských zákazníků během prvního měsíce dokonce desetinásobně překročily měsíční plán prodeje. V USA pak prodeje ve srovnatelném období v meziročním srovnání narostly na čtyřnásobek.

[nggallery id=549]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru