Lexus spouští výrobu luxusního kupé LC v úpravě pro evropské trhy

Autor: Tisková zpráva - 24. 5. 2017


Automobilka Lexus zahájila počátkem týdne výrobu prvních luxusních kupé Lexus LC pro evropské trhy. Vozy sjíždějí z nové speciální montážní linky. Automobilka přebudovala svůj japonský závod Motomachi, jenž býval rodištěm supersportů LFA, a vytvoří účelově zaměřené pracovní prostředí s maximálním důrazem na nejvyšší standardy přesnosti, kvality a řemeslného zpracování.

V prostoru pro konečnou montáž se zcela změnilo uspořádání, plocha je nyní čistě bílá, aby se konstruktéři mohli co nejlépe soustředit na svoji práci. Na každý pracovní úkon mají jednotliví pracovníci bezmála 20 minut, což je zárukou toho, že všechny fáze procesu splní ty nejnáročnější kvalitativní požadavky značky Lexus.

Novinkou celé linky je prosklená kóje, kde je každý milimetr karoserie vozu podroben pečlivé prohlídce v záři výkonných LED světel. Prostor pro kontrolu tlumičů výfuku je obklopen silnějšími skleněnými panely, aby bylo možné odhalit i ty nejdrobnější zvukové odchylky. Zde se kontroluje i chod a kvalita funkčních součástí, jako například dveří.

Montáži modelu LC se věnuje tým speciálně vybraných a vyškolených mistrů výroby Takumi, kteří mají mnohaleté zkušenosti ve výrobě vozů Lexus.

Nejenže se Lexus LC sestavuje ve stejných prostorách jako tomu bylo v případě LFA, ale těží i z mnoha technologií, které Lexus vyvinul speciálně pro výrobu svého ručně montovaného supersportu. Jedná se mimo jiné o nasazení speciální injektážní technologie RTM (Resin Transfer Moulding) při výrobě plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (kompozit CFRP). Úpravou technologie RTM pro sériovou výrobu dokázal Lexus uplatnit kompozit CFRP v dalších klíčových částech LC, a tak výrazně přispět ke snížení hmotnosti celého vozu.

Výroba nového LC je pro značku Lexus revolučním krokem, nejen kvůli dosažení nevídané synergie mezi návrhářskými a konstrukčními týmy, ale i etablování celé společnosti coby světové luxusní značky, která nekončí u výroby prémiových vozů.

Uvedení modelu LC v evropských autosalonech je naplánováno na letošní srpen. Zákazníci budou moci volit ze dvou různých typů pohonu. LC 500 s benzínovým agregátem V8 používá desetistupňovou automatickou převodovku, která je v rámci osobních vozů světovou novinkou. Plně hybridní LC 500h těží z výhod nového vícestupňového hybridního pohonu Lexus, tedy technologie příští generace, která přináší různorodé výhody co do jízdních schopností a vyššího požitku z jízdy, včetně vyššího točivého momentu a přímější lineární akcelerace při rozjezdu z místa.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru