Lexus RC F jako Safety Car v rámci závodního seriálu V8 Supercars

Autor: Tisková zpráva -   9. 2. 2015


Vysoce výkonné kupé Lexus RC F se v roce 2015 představí divákům jako oficiální „Safety Car“ závodního seriálu V8 Supercars. Uvedený počin je výsledkem nové partnerské spolupráce mezi japonským výrobcem luxusních vozů a promotérem australského závodního seriálu V8 Supercars.

Na okruhu se v rámci nového projektu objeví i modely Lexus GS 350 F Sport a IS 350 F Sport v roli oficiálního okruhového vozidla šampionátu, resp. oficiálního lékařského vozidla.

Model RC F poháněný agregátem 5,0 l V8 o výkonu 351 kW a točivém momentu 530 Nm se objeví ve všech 15 podnicích šampionátu V8 Supercars po boku vozů GS 350 F Sport a IS 350 F Sport.

Prezident společnosti Lexus Australia Sean Hanley konstatoval, že uvedené partnerství se seriálem V8 Supercars skvěle zapadá do strategie značky.

„V8 Supercars je předním světovým seriálem cestovních vozů a naše zapojení v roli dodavatele automobilů odráží novou energii naší značky a našich dynamických modelových řad,“ uvedl Sean Hanley a dodává: „Toto partnerství je zároveň skvělou příležitostí jak představit australským fanouškům motoristického sportu naše nové RC F, které je stejně skvělé na závodních okruzích jako na běžných cestách.“

Generální ředitel seriálu V8 Supercars James Warburton uvedl, že Lexus je jednou z mimořádných světových automobilových značek.

„Jsme hrdí na to, že se Lexus rozhodl pro náš program s cílem prezentovat svůj mimořádně dynamický potenciál,“ uvedl James Warburton a dodává: „Podmanivý safety car RC F bude významným bodem programu sám o sobě; společně s modely IS 350 F Sport a GS 350 F Sport. Nás proto nesmírně těší, že tato vysoce výkonná vozidla se v roce 2015 stanou nedílnou součástí seriálu V8 Supercars.“

RC F je nejnovějším modelem, jenž ve svém označení nese písmeno F (odnož sportovně zaměřených vozů Lexus) – a v Austrálii se stává nejsportovněji zaměřeným modelem této značky.

Kromě svých mimořádně atraktivních aerodynamických křivek se může pochlubit podvozkem a brzdami odladěnými na závodních okruzích, přenosem výkonu prostřednictvím osmistupňové převodovky Sports Direct Shift a jedinečným diferenciálem s vektorováním točivého momentu.

Okruhové vozidlo Lexus GS 350 F Sport i lékařské vozidlo IS 350 F Sport se mohou pochlubit mimořádným výkonem i bezpečností při zvládání náročných traťových činností v rámci závodního seriálu V8 Supercars.

Přečtěte si také:  BMW M3 Touring zajelo Nürburgring stejně rychle jako Lexus LFA Nürburgring Package

Oba uvedené modely pohání agregát 3,5 l V6 24v o výkonu 233 kW a točivém momentu 378 Nm, jenž spolupracuje s osmistupňovou automatickou převodovkou s ručním řazením pádly pod volantem.

Modely RC F, GS 350 F Sport a IS 350 F Sport se v rámci seriálu V8 Supercars poprvé představí v závodě Clipsal 500 v australském Adelaide (26. února až 1. března 2015).

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *