Lexus RC-F: 473 koní ve službách australské policie

Autor: Jan Karlík - 31. 3. 2016


Tu a tam se objeví zajímavý automobil, který by většina z nás nejraději viděla ve své garáži, ale určitě ne ve službách „pomahačů a chráničů“. Poslední dobou této kategorii kraluje právě australská policie. Po dálničním medvědovi se strážnici usadí za volant ostrého Lexusu.

Lexus RC-F policie 3

Samozřejmě ne každá země na tom je tak dobře, to ostatně dokazují naše policejní složky. Australanům se však daří a řady jejich policejních vozů rozšíří vůz Lexus. Jedná se o kupé RC a aby toho nebylo málo, rovnou ve specifikaci F. Lexus RC-F disponuje atmosférickým vidlicovým osmiválcem o objemu 5,0 litrů a výkonu 473 koní (348 kW). Osmistupňový automat přenáší na kola zadní nápravy celých 527 Nm. Taková kombinace uděluje 1 795 kg těžkému kupé zrychlení z klidu na 100 km/h za 4,5 sekundy a pojede maximálně 274 km/h.

Samozřejmostí je také policejní výbava obsahující kamery pro přední i zadní stranu, radarový laserový systém a také diodové majáky. Ty jsou celkem logicky schované za skly, nehyzdí vzhled a především aerodynamiku. Nejsilnější verze kupé RC-F poslouží kromě účasti na automobilových závodech hlavně k propagačním účelům. Potkat ho však můžete také na silnicích a to v okolí Sydney a Canberry.

Kdy se dočkáme něčeho podobného u nás?

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek