2019-lexus-ux-carplay

Lexus přidá do svých modelů Apple CarPlay a Android Auto. Doplní o něj i starší modely

Autor: Tisková zpráva - 20. 9. 2019


Lexus plánuje ve vozech prodávaných v Evropě integrovanou podporu chytrých telefonů prostřednictvím technologií Apple CarPlay a Android Auto. Prvním z takto vybavených vozů se stane nové velké SUV s označením RX, jehož uvedení na trh je naplánováno na listopad letošního roku. Uvedené technologie jsou součástí nového multimediálního systému, který se do budoucna objeví i ve vozech Lexus UX, NX, ES a RC v modelovém provedení 2020.

Technologie Android Auto umožní řidiči bezproblémový přístup k telefonu a jeho funkcím na palubním displeji multimediální soustavy. Řešení s většími dotykovými prvky na obrazovce, zjednodušeným rozhraním a intuitivním hlasovým ovládáním přes Asistenta Google bylo navrženo tak, aby co nejméně odvádělo pozornost od řízení.

Po propojení zařízení mohou cestující poslouchat hudbu např. z aplikací Spotify a Pandora, nebo odesílat zprávy prostřednictvím oblíbených aplikací, jako je WhatsApp. Pomocí rozhraní lze též používat navigaci přes aplikace Google Maps nebo Waze. Díky Asistentovi Google, který je součástí technologie Android Auto, může řidič rychle a snadno zadávat hlasové pokyny, a užívat si tak zcela bezproblémovou a příjemnou jízdu.

Díky integrované podpoře Apple CarPlay mohou cestující používat svá zařízení iPhone prostřednictvím palubního displeje multimediální soustavy. Po připojení iPhonu je možné přes Siri zadávat pokyny, volat a odesílat nebo přijímat zprávy. Uživatel má dále přístup k aplikacím jako Apple Hudba, Mapy, Podcasty a Audiotéka, resp. aplikacím třetích stran, jako např. již zmíněné Spotify.

Další z funkcí nového multimediálního balíčku je aktualizace map na dálku (OTA – Over The Air), dovolující uživatelům automaticky stahovat nejnovější aplikace pro palubní systém navigace.

Majitelé vozů Lexus budou dále moci upgradovat své stávající vozy NX, UX, RC či ES vybavené multimediálním systémem 2017 na systém nové generace, a využívat tak výhod integrované podpory technologií Apple CarPlay a Android Auto. Prodejci Lexus osloví všechny relevantní zákazníky za účelem sjednání termínu bezplatné aktualizace.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek