Lexus-CPF

Lexus se spojil s organizací Cerebral Palsy Foundation, specializující se na pomoc dětem s mozkovou obrnou, aby společně vyvinuli dětské autíčko, které by bylo určeno speciálně pro tyto děti. Povedlo se a obě společnosti ho teď představují.

Autíčko je inspirováno designem velkého SUV Lexus LX a vzniklo speciálně pro malou Finley Smallwood. I to je důvod, proč je autíčko fialové, je to totiž její oblíbená barva. Autíčko mladá slečna dostala přibližně před měsícem, protože právě březen byl v USA ‚měsícem povědomí o mozkové obrně‘. Děti s touto chorobou mají omezené možnosti pohybu a takové autíčko je jednou z možností, jak se mohou vcelku běžně pohybovat po ulici.

Land Rover představil koncept šlapacího Defenderu

Nová majitelka autíčka má problémy s dlouhým sezením, proto musela být pro autíčko vyvinuto speciální sedadlo, pro jehož vzhled i funkčnost bylo jako inspirace využito sportovní sedadlo. Má speciální sedák s podložkou, výrazné boční vedení, ale i nastavitelnou hlavovou opěrkou. Tělo v sedadle drží pětibodové bezpečnostní pásy.

Autíčko samo jezdí na elektrický pohon a malý řidič ho ovládá joystickem. Pacienti po mozkové obrně by totiž nemuseli mít dostatek síly k otáčení volantem či snad dokonce šlapání na pedály.