Lexus NX 300h získal v nárazových testech 5 hvězdiček

Autor: Tisková zpráva - 4. 12. 2014


Lexus NX 300h získal prestižní pětihvězdičkové ohodnocení v bezpečnostních testech organizace Euro NCAP. Dosažené výsledky ve všech testovaných kategoriích s rezervou splňují minimální požadavky na získání pěti hvězdiček, čímž se nový Lexus zařadil mezi nejbezpečnější vozy ve své třídě.

Program testování se zaměřuje na čtyři oblasti – ochranu dospělých cestujících, ochranu dětských pasažérů, ochranu chodců a od roku 2009 i na vybavení bezpečnostními asistenty. Do posledně jmenované kategorie patří funkce pro předcházení případným zraněním (nebo jejich zmírňování), jako jsou např. autonomní systémy nouzového brzdění, elektronické řízení stability vozu nebo adaptivní tempomat.

Lexus NX 300h získal 82 % za ochranu dospělých cestujících, 82 % za ochranu dětských pasažérů, 69 % za ochranu chodců a 71 % za bezpečnostní asistenční systémy.

2014.02.25 LPMPD

Komisaři Euro NCAP ve svém komentáři k ochraně dospělých cestujících vyzdvihli maximální skóre, kterého NX 300h dosáhl v nárazovém testu do boční bariéry, a dále kvalitní ochranu všech kritických částí těla.

Testy zaměřené na ochranu předních cestujících a funkčnost opěrek hlavy (vč. hodnocení geometrie zadních zádržných systémů) ukázaly kvalitní ochranu před poraněním v důsledku hyperflexe krku při nárazu do vozidla zezadu.

lexus-nx300h-euroncap-1

V testech ochrany dětských pasažérů pak NX 300h dosáhl vysokého skóre za ochranu osmnáctiměsíčních i tříletých dětí; v kategorii ochrany chodců pak konstrukce nárazníku podle testů zajišťuje ‘dobrou nebo dostačující’ ochranu nohou chodců.

V kategorii bezpečnostních asistenčních systémů pak NX vykázalo ‘dobré výsledky’ zejména díky instalaci bezpečnostního systému pro předcházení kolizím (PCS), elektronického řízení stability vozu s připomínáním nezapnutých bezpečnostních pásů vpředu i vzadu, a rovněž díky adaptivnímu tempomatu.

Přestože některé systémy nespadají do hodnocení Euro NCAP, je potřeba zmínit skutečnost, že Lexus NX 300h je dále vybaven volitelným systémem Lane Keep Assist, adaptivními světlomety s přisvěcováním do zatáček nebo systémem panoramatického sledování situace kolem vozidla (360°).

lexus-nx300h-euroncap-2

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru