Od poloviny března letošního roku je v České republice v prodeji nejnovější model značky Lexus NX 200t. Jde o první přeplňovaný zážehový motor automobilky Lexus s objemem 2,0 litru. Model NX byl koncipován jako prémiové SUV nabízející vysoký výkon, atraktivní vnější kabát a zajímavý design interiéru. K dispozici je pro český trh kompletní nabídka výbav, barev karoserie a interiérů i pohonu AWD/FWD. Zákazníci mají již možnost vyzkoušet předváděcí vozy ve všech autorizovaných prodejnách značky Lexus. Je připravena i zaváděcí nabídka doplněna o zvýhodněné financování.

Lexus NX 200t navazuje na úspěšný model NX 300h s plně hybridním pohonem. Osazený motor 2.0t se následně objeví i v dalších modelech Lexus. Jde o vysoce kultivovaný řadový čtyřválec, který používá přímé vstřikování palice, proměnný kompresní poměr a systém přeplňování s turbodmychadlem. Může se tak pochlubit bleskovou odezvou bez turbo efektu a vyšším točivým momentem v nízkých otáčkách.

Pro zákazníky je připravena i verze F Sport s pohonem všech kol AWD s cílem zdůraznit dynamičtější charakter tohoto modelu. Autorizovaní dealeři značky Lexus již disponují předváděcími vozy, a zákazníci tak mohou nový NX200t již testovat. V omezeném množství je model k okamžitému dodání a první zákazníci si již model NX 200t převzali.

Nový LEXUS NX 200t se pyšní řadou zajímavostí, které ho odlišují. Jde o design vnějších klik dveří, zadní elektricky sklopná sedadla, bezdrátové dobíjení mobilních přístrojů nebo například jedinečnou povrchovou úpravu připomínající leštěnou ocel, která byla vytvořena speciálním postupem leštění dřeva. Předobrazem zde byla špičková koncertní piana značky Yamaha.

Základní cena Lexus NX 200t FWD Comfort činí 1 079 000 Kč, model NX200t s pohonem všech kol AWD ve výbavě Comfort stojí 1 129 000 Kč. Zaváděcí nabídka modelu Lexus NX je doplněna o možnost zvýhodněného financování od společnosti Lexus Financial Services. Jde o garantovaný úrok 3,45 % ročně, bez poplatku za uzavření smlouvy a s garantovanou sazbou Lexus Pojištění Komplet+ včetně pojištění GAP po celou dobu splácení.

2015-lexus-nx-family-001