Lexus na mezinárodním autosalonu v Ženevě 2012

Autor: Pavel Srp - 11. 2. 2012


Ani Lexus se nenechá na ženevském autosalonu zahanbit a představí hned několik novinek:

Oceněný koncept LF-LC

Na letošním mezinárodním autosalonu v Ženevě se uskuteční evropská premiéra nového designového konceptu sportovního kupé Lexus LF-LC s uspořádáním 2+2 a plně hybridním systémem pohonu. Na detroitském autosalonu již tento koncept letos získal designové ocenění EyesOn Design Award 2012 v kategorii „Nejlepší koncept“.

LF-LC poháněný pokrokovým systémem pohonu Lexus Hybrid Drive zastupuje nový sportovnější image v podobě vozu zaměřeného čistě na potřeby řidiče, zachycující možný budoucí designový směr všech vozů značky Lexus. LF-LC je vyjádřením nového designového jazyka značky Lexus, který staví na smělé interpretaci charakteristické masky chladiče ve tvaru vřetene a typického ztvárnění zadních partií, čímž poukazuje na splynutí nápadného stylu s pragmatickou konstrukční funkčností.

[nggallery id=366]

Zcela nový GS 450h

Na ženevském autosalonu 2012 se zároveň představí zcela nový plně hybridní model GS 450h, zastupující nejvýkonnější verzi řady GS, který se již letos v v květnu objeví na českém a slovenském trhu.

Zcela nové pojetí exteriéru i designu interiéru propůjčuje novému GS mocný a efektní vzhled, ale současně znamená i prostornější kabinu, větší zavazadlový prostor (nárůst o více než 60 % oproti předchozí generaci) a vyšší pohodlí pro všechny cestující. Systém Lexus Hybrid Drive druhé generace pohánějící verzi GS 450h spojuje výtečný výkon motoru a vyšší jízdní dynamiku s 23 % poklesem spotřeby paliva na pouhých 5,9 l/100 km a emisemi CO2 na úrovni jen 137 g/km.

[nggallery id=367]

Rozšíření modelové řady F SPORT

Na letošním autosalonu v Ženevě se představí úplná řada hybridních vozů Lexus F SPORT, včetně dvou vozů s plánovaným uvedením v roce 2012.

Stupeň výbavy F SPORT přináší speciální designové prvky a novou úroveň jízdních zážitků i celkové spokojenosti s vlastnictvím vozu. Zákazníci nyní dostávají příležitost vychutnat si nefalšovanou atmosféru výkonných modelů s označením F v rámci rozšířené řady modelů Lexus.

[nggallery id=368]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru