Lexus LF-LC byl nominován do soutěže Concorso d’Eleganza 2012

Autor: Pavel Srp - 10. 5. 2012


Automobilka Lexus s potěšením oznamuje, že několikrát oceněné sportovní kupé LF-LC s hybridním pohonem a uspořádáním 2+2 bylo nominováno do letošního ročníku renomované soutěže elegance Concorso d’Eleganza. Akce se pořádá ve dnech 26. a 27. května ve Villa d’Este a Villa Erba v Cernobbiu (u italského jezera Como).

Soutěž Concorso d’Eleganza Villa d’Este, která se poprvé pořádala již v roce 1929, dnes patří mezi celosvětově nejstarší klání oslavující tajuplný svět automobilů. Po dobu jednoho víkendu slouží úchvatné prostory grand hotelu Villa d’Este a sousední Villa Erba v Cernobbiu u jezera Como coby jedinečná výstavní plocha těch nejkrásnějších vozů a motocyklů historie, ale i nejextravagantnějších a nejpokrokovějších konceptů současnosti.

Koncept LF-LC se v rámci soutěže Concorso d’Eleganza zúčastní klání o cenu za design mezi koncepty a prototypy, která bude vyhlášena 27. května po veřejném hlasování.

Automobilka Lexus poprvé představila LF-LC na severoamerickém mezinárodním autosalonu (NAIAS) 2012 v Detroitu, kde LF-LC získal designové ocenění EyesOn Design Award za nejlepší koncept. LF-LC byl rovněž zvolen nejlepším konceptem letos v únoru návštěvníky Autosalonu v Chicagu a následně se představil v evropské premiéře na březnovém Ženevském autosalonu.

Sportovní kupé LF-LC pochází z firemního designového studia Calty* (Newport Beach, stát Kalifornie). Zachycuje budoucí designový směr automobilky Lexus s důrazem na vozy určené především řidičům.

LF-LC, umně spojující emoce, avantgardní krásu a pokrokové technologie, je vyjádřením nového designového jazyka značky Lexus, který staví na smělé interpretaci charakteristické masky chladiče ve tvaru vřetene a typického ztvárnění zadních partií. Skvostné křivky hladce navazují na muskulaturní hrany, čímž vzniká atraktivní kombinace linií, stínů a úhlů. Skleněná střecha konceptu používá lehký přečnívající sloupek s navazujícími plochami skel, které našly inspiraci v moderní architektuře. Interiér je protipólem chladných moderních technologií, proti nimž staví jemné textury a organické tvary a vytváří synergické spojení formy a funkčnosti se zaměřením na řidiče.

Koncept LF-LC s motorem vpředu a pohonem zadních kol používá modernizovanou technologii plně hybridního pohonu Lexus Hybrid Drive, která je zárukou vysokých jízdních výkonů a nízké spotřeby paliva.

[nggallery id=791]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru