2022-lexus_lc500-bespoke-1

Lexus LC dostane v roce 2022 několik vylepšení i nové speciální edice

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Lexus -  29. 11. 2021


Na rok 2022 připravil Lexus vylepšení modelů Lexus LC Coupé a LC Convertible. Například zdokonalený systém zavěšení kol a další opatření ke zvýšení jízdního pohodlí. Staví přitom na spojení designu a jízdních schopností. V příštím roce též vzniknou historicky první vozy z programu Lexus Bespoke Build, v Česku pod názvem Inspiration, s možností objednávat LC a LC Convertible v nových limitovaných edicích.

U modelů LC a LC Convertible bude Lexus i v roce 2022 prosazovat filozofii označovanou „typický jízdní projev Lexus“ prostřednictvím vylepšených jízdních vlastností a komfortu. V případě LC bylo upraveno nastavení zavěšení předních i zadních kol pro lepší zpětnou vazbu zprostředkující kontakt s vozovkou, lineární reakce řízení a efektivní fungování celé soustavy řízení. Vylepšení soustavy zavěšení kol se odrazilo v ostřejším handlingu a ještě těsnějším souznění řidiče s jeho vozem.

Přečtěte si také:  Volkswagen Crafter se připravuje na modernizaci. Automobilka zveřejňuje první informace

Lepší jízdní chování a vyšší pohodlí

Z jízdních režimů LC a LC Convertible jmenujme režim Normal, který nyní zprostředkuje kultivovanější jízdní pohodlí a vyšší potěšení z jízdy; na druhé straně režim S+ přináší opojné zážitky při dynamické jízdě. Potlačení náklonů karoserie v podélném i příčném směru napomáhá k čitelnějšímu pocitu z řízení, a ještě tak znásobuje pocit souznění s vozidlem.

V případě vozů vybavených systémem Lexus Dynamic Handling to následně přispívá k vynikající odezvě a výraznější zpětné vazbě od volantu. Z důvodu bezpečnosti byl doplněn nový mechanizmus uzávěrky řazení pro přeřazování z polohy N do pozice D nebo R, kdy vozidlo brání zařazení nechtěného stupně. A v neposlední řadě byla v oblasti sedáku a opěradel použita „prostorová“ konstrukce sedadel pro vyšší jízdní pohodlí.

Zadní karbonové křídlo inspirované leteckým průmyslem

Pro LC je nyní v limitované edici Inspiration k dispozici nové zadní křídlo z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP), vyvinuté ve spolupráci se světově proslulým závodním pilotem Jošihidem Murojou z Japonska. Lehké, mimořádně tuhé a elegantní křídlo přispívá k co nejlepším aerodynamickým vlastnostem v zájmu mimořádné jízdní agility.

Přečtěte si také:  Auta už řídí umělá inteligence. Toyota to předvedla na modelech GR Supra a Lexus LC500

Textura ze tkaných uhlíkových vláken s dutým jádrem je zalaminována do průhledné epoxidové pryskyřice, na kterou je nanesen čirý ochranný lak. Použitá konstrukce se inspiruje leteckým průmyslem, konkrétně vířením na vnějších koncích křídel, které určuje provedení křidélek (vingletů) tryskových letounů.

Černý designový paket pro exteriér Lexus LC

Pro LC Inspiration Limited Edition je k dispozici exkluzivní černý designový paket pro exteriér. Typickou masku chladiče Lexus zvýrazňuje speciální odstín černá Bold. Vůz s elegantními černými povrchy kolem světlometů a zadních světel je nepřehlédnutelný z kteréhokoli úhlu.

Černá kovaná kola s průměrem 21″

Kovaná kola s pěticí zdvojených paprsků jsou určena výlučně pro vozy z programu Lexus Inspiration; přinášejí atraktivní spojení sebejistoty a kultivovanosti a vhodně doplňují sestavu dalších volitelných prvků výbavy.

Přečtěte si také:  Land Rover Discovery Sport se představuje pro modelový rok 2024

Interiér Marina White inspirován speciální edicí „Regatta Edition“

Svůdné tvary nového LC Convertible efektně vyniknou v kombinaci s bílým interiérem Marina White (exkluzivně v programu Lexus Inspiration), jehož předobrazem byla speciální edice LC Regatta Edition. Střecha v modrém odstínu Marine Blue a bílý/modrý interiér evokuje atmosféru luxusního přístaviště lemovaného závodními jachtami. Bílý odstín v interiéru zkrášluje čelní plochy předních sloupků. Přístrojový panel a výplně dveří (v horní i spodní části) jsou vyvedeny v kontrastním temně modrém tónu, zatímco přední sedadla jsou čalouněna perforovanou semi-anilinovou kůží v bílé barvě.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *