Říkám to už dlouho… Lexus je snad jediná automobilka, která dokáže „postavit to, co slíbí”. Chápejte to tak, že když vidíte od Lexusu nějaký koncept, o palec mu zmenšete kola, místo kamer si představte klasická zpětná zrcátka a voilà, máte prakticky finální podobu sériového vozu. Vzpomeňte si například na krásný Lexus NX.

Lexus LC 500 je věrným designovým dítkem konceptu LF-LC, který jsme mohli vidět na autosalonu už v roce 2012. LC 500 vstupuje do ostrého souboje s takovými vozy, jako třeba BMW řady 6, nebo Mercedesem třídy S. Velikostně je na tom dost podobně. Rozvor má hodnotu 2 870 mm, což je o 15 mm více než v případě BMW řady 6, ale zároveň o 75 mm méně než u Mercedesu. Standardně dostanete LC 500 na 20” kolech, ale pokud máte zájem o poctivou šlupku na kolech, v příplatkové výbavě jsou také disky o 21 palcích. Inspirace BMW se bohužel podepsala také na obutí. V automobilu nenajdete dojezdovou pneumatiku, ale na všech čtyřech kolech najdete pneumatiky typu runflat.

Lexus LC 500 je prvním vozem, který vyjíždí na nové globální platformě GA-L, která v budoucnu poslouží pro všechny modely totožné koncepce. Tedy s motorem uloženým podélně ve předu a pohonem kol zadní nápravy. Lexus zaslouží další pochvalu a to za označení modelu. Nedochází k nesmyslnému nafukování názvu, jako u všech jeho konkurentů. V modelu LC 500 dostanete poctivý a atmosférický (!) pětilitrový osmiválec. Ten má výkon 467 koní (343 kW) a maximální točivý moment 529 Nm. Svou sílu posílá na zadní kola přes úplně novou desetistupňovou automatickou převodovku. Podle Lexusu je nový automat menší než běžné osmistupňové převodovky a řadí stejně rychle jako dvouspojky.

Lexus výrazně řešil také hmotnost vozu a technici se zaměřili i na rozložení hmotnosti mezi jednotlivé nápravy. Střecha může být vyrobená z karbonu. Uhlíkové kompozity najdete také uvnitř dveří a na víku kufru. Jinak byl ve velké míře využíván hliník. Lexus dokonce uvádí, že celá karoserie je v krutu pevnější než model LFA.

Teoreticky by se měl Lexus na stovku dostat pod 4,5 sekundy, ale oficiálně údaje ještě nejsou známy. Stejně tak jako cena nebo zahájení prodeje.

Přečtěte si také:  Jaké jméno dostane nová elektrická škodovka? Mluví se o Elroq i o Estelle

 

Comments are closed.