Lexus LC 500: finální vůz se téměř neliší od konceptu a dostal osmiválec – foto + video

Autor: Jan Karlík - 12. 1. 2016


Říkám to už dlouho… Lexus je snad jediná automobilka, která dokáže „postavit to, co slíbí”. Chápejte to tak, že když vidíte od Lexusu nějaký koncept, o palec mu zmenšete kola, místo kamer si představte klasická zpětná zrcátka a voilà, máte prakticky finální podobu sériového vozu. Vzpomeňte si například na krásný Lexus NX.

Lexus LC 500 je věrným designovým dítkem konceptu LF-LC, který jsme mohli vidět na autosalonu už v roce 2012. LC 500 vstupuje do ostrého souboje s takovými vozy, jako třeba BMW řady 6, nebo Mercedesem třídy S. Velikostně je na tom dost podobně. Rozvor má hodnotu 2 870 mm, což je o 15 mm více než v případě BMW řady 6, ale zároveň o 75 mm méně než u Mercedesu. Standardně dostanete LC 500 na 20” kolech, ale pokud máte zájem o poctivou šlupku na kolech, v příplatkové výbavě jsou také disky o 21 palcích. Inspirace BMW se bohužel podepsala také na obutí. V automobilu nenajdete dojezdovou pneumatiku, ale na všech čtyřech kolech najdete pneumatiky typu runflat.

Lexus LC 500 je prvním vozem, který vyjíždí na nové globální platformě GA-L, která v budoucnu poslouží pro všechny modely totožné koncepce. Tedy s motorem uloženým podélně ve předu a pohonem kol zadní nápravy. Lexus zaslouží další pochvalu a to za označení modelu. Nedochází k nesmyslnému nafukování názvu, jako u všech jeho konkurentů. V modelu LC 500 dostanete poctivý a atmosférický (!) pětilitrový osmiválec. Ten má výkon 467 koní (343 kW) a maximální točivý moment 529 Nm. Svou sílu posílá na zadní kola přes úplně novou desetistupňovou automatickou převodovku. Podle Lexusu je nový automat menší než běžné osmistupňové převodovky a řadí stejně rychle jako dvouspojky.

Lexus výrazně řešil také hmotnost vozu a technici se zaměřili i na rozložení hmotnosti mezi jednotlivé nápravy. Střecha může být vyrobená z karbonu. Uhlíkové kompozity najdete také uvnitř dveří a na víku kufru. Jinak byl ve velké míře využíván hliník. Lexus dokonce uvádí, že celá karoserie je v krutu pevnější než model LFA.

Teoreticky by se měl Lexus na stovku dostat pod 4,5 sekundy, ale oficiálně údaje ještě nejsou známy. Stejně tak jako cena nebo zahájení prodeje.

 

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru