Lexus GS 300h získal titul Mistr zůstatkové hodnoty

Autor: Pavel Srp - 9. 2. 2014


Německý motoristický magazín Auto Bild udělil vozu Lexus GS 300h titul ‘Mistr zůstatkové hodnoty’ pro rok 2014. Model GS 300h tak převzal pomyslnou korunku od mistra roku 2013, kterým byl Lexus GS 450h.

Luxusní sedan GS 300h s plně hybridním pohonem těží z nejnižšího procentního poklesu hodnoty vozu v dané třídě. Výsledek ukazuje, že plně hybridní technologie pohonu je přínosem pro rozpočet majitele nejen z pohledu spotřeby paliva a servisních nákladů, ale i v otázkách zůstatkové hodnoty. Je dalším dokladem předního postavení automobilky Lexus na poli plně hybridních pohonů, které si získávají stále vyšší počet příznivců z řad zákazníků a postupně se etablují jako hospodárná a ekologická alternativa k tradičním hnacím ústrojím.

Magazín Auto Bild již 11. rokem v řadě oslovuje odborníky na zůstatkovou hodnotu z agentury Schwacke s dotazem na nejnižší absolutní a procentní pokles hodnoty vozu po čtyřech letech používání.

Hodnocení vychází z ročního nájezdu 20 000 km a zohledňuje cenu vozidla i příslušné náklady na údržbu. V předpovědi zůstatkové hodnoty se navíc odráží i kvalita a design daného modelu.

GS 300h je druhým modelem řady GS vybavený pohonem Lexus Hybrid Drive. Po premiéře v prosinci se rozbíhají první dodávky v rámci evropských trhů. Plně hybridní hnací ústrojí modelu GS 300h kombinuje zážehový řadový čtyřválec používající Atkinsonův cyklus s elektromotorem a vykazuje celkový systémový výkon 164 kW/223 koní. Průměrná spotřeba paliva činí 4,7 l na 100 km, což odpovídá emisím CO2 na úrovni pouhých 109 g/km.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru