V dnešním světě je velmi těžké být originální a nějak zaujmout. Občas máme pocit, že už bylo vymyšleno vše a vlastně tak nakonec všechny pokusy o jedinečnost nedopadají úplně dobře. Ovšem Lexus přišel s hodně zajímavým nápadem a tvrdí, že nic podobného tu ještě nebylo. A nutno říct, je to zatraceně zajímavý nápad!

Lexus se rozhodl, že svůj crossover UX nechá potetovat. Ne polepit fólií s tématem tetování, ale opravdu potetovat. Vše začalo, stejně jako u lidí, naprosto obyčejnou standardní bílou karoserií. Tu dostali do rukou dva tatéři, konkrétně londýnská umělkyně Claudia De Sabe a její manžel, který si říká Yutaro. Oba jsou na londýnské scéně velmi populární, ale tetovat karoserii auta je něco jiného než tetovat lidskou kůži.

Obrazem: Milují auta až pod kůži aneb galerie automobilových tetování

Pokud pomineme fakt, že auto si nenaštelujete do příjemnější polohy, ve které se vám lépe tetuje, pracovat s jehlami a barvami v kombinaci s lidskou kůží je něco úplně jiného než třeba s dveřmi auta. Krom toho museli oba tatéři zapomenout na klasické tetovací strojky. Tedy, samozřejmě je měli, jen šlo o nářadí od značky Dremel, které bylo upraveno tak, aby imitovalo práci tetovacího strojku.

Hlavním designovým námětem je ozdobný kapr Koi, který je původem z Japonska, ale dnes už je rozšířen do jezírek celého světa. „Když tetujte člověka, musíte přemýšlet o svalech a tkáních pod kůží. S autem to bylo o tom, jak se průběžně mění tvar karoserie,“ vysvětluje Claudia. Zní to možná jednoduše, ale nakonec to od bílého crossoveru k potetovanému autu zabralo půl roku. Nějaký čas trvalo vymyslet námět, pak také mít to správné nářadí a nakonec trvalo pět dnů po osmi hodinách vytvořit samotný obraz.

Skvělá práce, co myslíte. Takhle můžete mít totožné tetování na ruce i na karoserii auta. Lepší než všechny registrační značky na přání na světě. 🙂