LEXUS CT 200h: Oceněn předním ruským časopisem

Autor: Pavel Srp - 15. 12. 2011


[singlepic id=1597 w=160 h=120 float=left]Lexus CT 200h zvítězil ve třídě kompaktních prémiových vozů soutěže „Za Rulem Grand Prix“ pořádané ruským motoristickým magazínem Za Rulem. Model CT 200h předčil své konkurenty ve všech kategoriích – v jízdní dynamice, reprezentativnosti, designu, praktičnosti i pohodlí.

Magazín Za Rulem, vydávaný již od roku 1928, je jedním z největších a nejuznávanějších motoristických časopisů v Rusku. Za Rulem Grand Prix se uděluje každoročně již od roku 1994. Porotu tvoří čtenáři, kteří hlasují po dobu jednoho měsíce pro nejlepší vůz v dané třídě. V letošním roce se průzkumu zúčastnilo přes 40 000 čtenářů.

V letošním roce tento přední ruský list poprvé udělil cenu vozu Lexus s pohonem Lexus Hybrid Drive.

„Jsme velice potěšení tím, že čtenáři magazínu Za Rulem označili model CT 200h za nejlepší prémiový kompaktní vůz,“ uvedl Andy Pfeiffenberger, viceprezident společnosti Lexus Europe. „Jsme zároveň hrdí na to, že pohon Lexus Hybrid Drive je v Rusku považován za špičkovou technologii, která nejen zaručuje nízké emise a spotřebu paliva, ale současně také zlepšuje jízdní dynamiku a cestovní pohodlí.“

Model CT 200h od své premiéry již posbíral řadu ocenění v mnoha zemích. V lednu 2011 byl CT 200h v Belgii vyhlášen Ekologickým vozem roku 2011. V listopadu 2011 byl pak CT 200h v Austrálii vybrán za nejlepší prémiový vůz kompaktní třídy v soutěži „Australia’s Best Cars Awards“.

Nejvyšší úroveň bezpečnosti modelu Lexus CT 200h potvrzují nárazové testy EuroNCAP a JNCAP (Japan New Car Assessment Program), kde tento model získal maximálních 5 hvězdiček za příkladné výsledky v bezpečnostních testech.

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru