Lexus na autosalonu v Ženevě 2014: ve znamení nového RC

Autor: Pavel Srp - 13. 2. 2014


Nové kupé Lexus RC a vysoce výkonný model RC F se představí v evropské premiéře na letošním autosalonu v Ženevě, kde též proběhne světová premiéra modelu RC ve verzi F SPORT a závodního konceptu RC F GT3.

RC F – EVROPSKÁ PREMIÉRA

Vysoce výkonný model RC F (prodej na evropských trzích od letošního podzimu) pohání nový pětilitrový osmiválec o výkonu přesahujícím 450 koní a točivém momentu přes 520 Nm. Jde tak prozatím o nejvýkonnější sportovní vůz s motorem V8 automobilky Lexus.

S ohledem na maximálně efektivní využití nabízeného výkonu spojuje RC F nově vyladěnou osmistupňovou převodovku s diferenciálem TVD (Torque Vectoring Differential), jako první na světě v případě sportovního kupé s motorem vpředu a pohonem zadních kol, čímž zlepšuje trakční schopnosti a držení stopy v zájmu výjimečné ovladatelnosti a jízdních výkonů.

Model RC F je prvním vozem značky Lexus, jenž za jízdy ustálenou rychlostí využívá Atkinsonův cyklus s ohledem na nižší spotřebu paliva a následně se ve vyšších otáčkách přepíná na Ottův cyklus za účelem zvýšení jízdní dynamiky.

RC VE VERZI F SPORT

Verze F SPORT pozoruhodného kupé Lexus RC se vyznačuje exkluzivním, ještě sportovnějším a agresivnějším ztvárněním exteriéru, stejně tak jako specifickými designovými prvky uvnitř vozu a vylepšenou jízdní dynamikou.

Nová řada RC rovněž představuje nejnovější pokrokové technologie automobilky Lexus, jako např. nový dotykový ovladač RTI (Remote Touch Interface).

RC F GT3

Nový koncept RC F GT3 předznamenává záměr automobilky Lexus nabídnout závodním týmům vůz kategorie GT3.

Další vystavované modely

Na autosalonu se objeví i několik dalších vybraných modelů Lexus ve verzi F SPORT, jako např. RX 450h F SPORT, CT 200h F SPORT a IS 300h F SPORT. Představí se i luxusní verze modelů CT 200h a GS 300h.

 Lexus CT 200h

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru