Je jen málo aut nebo motoristických akcí, ze kterých mám husí kůži. Až na výjmky nejsem fanda supersportů. Ale co mě dokáže vždy nahnat husí kůži, nablblý úsměv na tváři a neskutečnou touhu alespoň se do takového auta posadit, jsou auta rallye skupiny B.

Díky jednomu uživateli youtube, který si říká Amazinguy1000, se můžeme i my podívat a poslechnout si, jak vypadaly a zněly ty nejlepší závodní stroje z nejlepších, které skupina B nabízela. Někteří by mohli namítnout, že jsou to vozy patřící již do důchodu, ale ihned po prvním nastartování i těm největším skeptikům dojde, že tohle má grády nebo možná v tomhle případě koule!

Video pochází z akce, která se jmenuje Carfest, a která se konala 8. a 9. září na severu Velké Británie. I u nás je pár podobných akcí. Například předminulý víkend jsme navštívili tradiční Veteránské Sosnění 2012, na němž jsme jednu repliku Audi Quattro viděli v akci, ale tak nějak si myslím, že i u nás je mnohem větší potenciál pro takové akce. Tak snad se jich příští rok urodí o trochu víc.

Takže volume doprava a prostě si to video užijte. Stejně jako já. 🙂

-AR-