test-skoda-superb-facelift-20-tdi-140-kw-4x4-dsg- (8)

Plných 93 % majitelů vozu Škoda Superb Scout volí pro své auto nejpokročilejší světelnou techniku, tedy LED-Matrix světlomety. Ty výrazně vylepšují viditelnost v noci.

Vidět a být viděn. To je jedna z hlavních zásad silničního provozu a v noci platí dvojnásob. Světelná technika osobních automobilů učinila za poslední roky obrovský pokrok a špičkou na tomto poli jsou v současnosti LED-Matrix světlomety.

LED-Matrix světlomety vytváří světelný kužel z několika menších LED segmentů, které jsou zapínány a vypínány jednotlivě na základě aktuální potřeby v reálném čase. Systém využívá kameru, která sleduje dění na vozovce a rozpoznává protijedoucí či vpředu jedoucí automobily. Na základě dat z kamery pak vypíná ty segmenty, jejichž světelný kužel by mohl oslnit řidiče ostatních automobilů. Samozřejmě rozpozná více objektů najednou.

Test Škoda Superb Scout 2.0 TSI 200 kW DSG 4×4 (2019)

Systém automaticky zabraňuje nepříjemnému oslnění, současně eliminuje nutnost přepínat z potkávacích na dálková světla. To snižuje namáhání očí řidiče a vysoký světelný výkon zlepšuje osvětlení vozovky. Řidič lépe vidí a cítí se bezpečněji. Ostatně bezpečnější pak je prokazatelně také jízda samotná.

LED-Matrix světlomety dostal jako první z vozů Škoda v roce 2019 inovovaný Superb. A jeho řidiči si je oblíbili. U modelu Škoda Superb Scout volí LED-Matrix světlomety dokonce 93 % řidičů. I v celé modelové řadě Superb jsou tato světla oblíbená, volí je 68 % zákazníků. Vedle modelu Superb je tato technologie v nabídce i pro čtvrtou generaci modelu Octavia.