larte_design-mercedes-maybach-gls-600-4matic-tuning- (1)

Larte Design představili upravený Mercedes-Maybach GLS. Je to černočerný luxus

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Larte Design - 15. 2. 2022


Modely Mercedes-Maybach mohou dostat spoustu chromu a dvoubarevné lakování karoserie. To je ale věc, se kterou u Larte Design rozhodně nesouhlasí. Největší Maybach současné nabídky naopak drtivé většiny chromu zbavili a karoserii zahalili do černé barvy.

Karoserie ale nepřišla jen o chrom a nedostala černou barvu. V Larte Design totiž přidali i nějaké plasty na karoserii. Pod přední nárazník přibyl spojler s LED denním svícením a zároveň i s ukazateli směru. Pro modely Mercedes-Maybach je typická i maska chladiče s chromovým rámečkem a svislými chromovými lamelami. Úpravce ovšem rámeček kolem masky chladiče překryl jiným, černým rámečkem, a pod masku přidal nástavce, které nalakoval (nepřekvapivě) opět do černé barvy.

Přečtěte si také:  Mansory upravil Mercedes-Maybach GLS. Nechybí mu ani rám jako na off-roadech

A to zdaleka není vše. Na GLS putovaly i nové nástavce prahů, jiná a složitěji tvarovaná kapota motoru, nástavce blatníků, střešní spojler, ale také difuzor s dvojicí brzdových světlometů ne nepodobných těm, která používají monoposty formule 1. Z difuzoru vykukují čtyři koncovky výfuku, které pocházejí z modelu Mercedes-AMG GLS 63. Původní kola na autě úpravce také nenechal. Vyměnil je za nové a větší disky. Jakkoliv to tak nemusí vypadat, vezte, že jde o kola s průměrem 24 palců.

Základem úpravy je osmiválcový Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC s mild-hybridním pohonem. Čtyřlitrový osmiválec pod kapotou je dopován dvěma turbodmychadly, díky čemuž nabízí 410 kW/557 koní a točivý moment vrcholí 730 Nm. S motorem se nic nedělalo, což vlastně nutně není potřeba, protože nedostatkem dynamiky byste za volantem trpět neměli.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek