Po více než 70 letech terénních dobrodružstvích a celosvětových expedic značka Land Rover pozvedla Defender ještě dál do nových výšek. Více než 250 metrů široká kresba Defenderu se objevila na boku hory ve Francouzských Alpách. Značka tím chce upozornit na blížící se Světový den Land Roveru, který připadá na 30. dubna. Přesně 70 let od doby, kdy byl původní Land Rover představen veřejnosti na autosalonu v Amsterdamu v roce 1948.

Tento obraz je poctou okamžiku, kdy technický ředitel společnosti Rover Maurice Wilks poprvé nakreslil tvar původního Land Roveru do písku v zálivu Red Wharf a navrhnul tento model svému bratrovi Spencerovi, generálnímu řediteli společnosti Rover. První návrh nesl název „Land Rover“ a jde o nynější model Defender.

„Land Rover je ikonická značka po celém světě a obrys Defenderu je okamžitě rozpoznatelný. Výročí 70 let je vskutku výjimečné a rádi bychom jej slavili celý tento rok v duchu našeho hesla ‚Above and Beyond‘ a vyjádřili poctu všem lidem, kteří stojí za nejoblíbenějšími SUV na světě,“ řekl Dr Ralf Speth, CEO Jaguar Land Rover.

Značka Land Rover připravuje živé online vysílání pro všechny fanoušky k oslavám Světového dne Land Roveru. Land Rover představí významné osobnosti, které pomohly vytvořit celosvětově známé vozy s pohonem všech kol a průkopnickými technologiemi. Zahrnuty jsou původní vozy Series, dobře známý Defender nebo i uvedení Range Roveru v roce 1970 a Discovery v roce 1989.

Umělec Simon Beck, který vytváří zajímavá díla ze sněhu a specializuje se na vytváření geometrických obrysů jednoduše chůzí, čelil velmi drsným podmínkám s teplotami pod bodem mrazu, aby vytvořil obrys Defenderu ve výšce 2 700 metrů v La Plagne ve Francouzských Alpách. Simon Beck celkově ušel 20 894 kroků a 16,5 km přes Francouzské Alpy.

„Moje díla vyžadují hlavně vytrvalost, přesnost a sílu – všechny atributy, které má i Defender. Jeho ikonický tvar je jednoduchý a uznávaný po celém světě. Toto musí být nejrozšířenější umělecké dílo, jaké jsem kdy udělal,“ dodal Beck.

Celosvětový den Land Roveru bude 30. dubna. Všichni fanoušci mohou sledovat živé vysílání oslav a stát se jejich součástí zde od 21:00 středoevropského času nebo pod hashtagem #LandRover70Years.