Land Rover dnes slaví 65. výročí od založení značky. Oslava této značky se koná na venkovském sídle Packington Estate blízko Solihullu. „Hue” narozeninový dort poletí speciální zasílatelskou službou ‒ vrtulníkem Lynx, kterým létají členové elitního oddílu námořnictva ‒ „Černé kočky“. Oslava ukáže 65 let vývoje značky Land Rover na příkladu 150 vystavených vozů značky Land Rover!

Na počátku značky Land Rover stála touha vytvořit vůz, který zdolá každý terén. Obrysy prvního vozu nakreslil Maurice Wilks do písku. Myšlenky se zhmotnily a značka Land Rover se stala známou po celém světě poté, co byla v roce 1948 zahájena sériová výroba vozů. „Hue 166“ byla první série vozů Land Rover a tyto vozy jsou známy pod přezdívkou „Huey”. I modely této série budou na oslavách k vidění.

Slavný Packington Estate byl prvním místem, kde se testovaly v letech 1947-1948 prototypy značky Land Rover, stejně tak jako testování prvního Range Roveru na konci 60. a začátkem 70. let minulého století. Tato vozidla budou prezentovat klíčové milníky historie značky Land Rover a také některá prvenství v technologii pohonu 4×4, protiblokovací brzdový systém (ABS), nastavitelné vzduchové odpružení, elektronickou kontrolu trakce, asistent pro kontrolu sjíždění svahů, systém Terrain Response či technologie Stop/Start.

Vystavené vozy ukazují obrovský rozsah schopností, které vozy Land Rover mají. Uplatnění v zemědělství, záchranných službách, armádě, na různých expedicích nebo jako vozidla královské rodiny dokazují, že jde o jedny z nejvšestrannějších vozů na světě. Vedle specializovaných modelů budou k vidění také současné modely Land Roveru – Defender, Discovery, Freelander, Range Rover, Range Rover Sport a Range Rover Evoque. Vystaven bude také nejnovější elektrický Defender nebo model Evoque s 9stupňovou převodovkou.

John Edwards, Global Brand Director Land Rover k tomu řekl: „Land Rover oslavuje 65 let svého dědictví. Ve výsledku je to ale dvojí oslava, protože v březnu značka Land Rover zaznamenala nejsilnější prodejní čtvrtletní výsledky v celé své historii. Od roku 1948, byla každá součástka našich vozů navržena a vyrobena s jasným úmyslem. Land Rover staví jedny z nejschopnějších užitkových vozidel na světě i dnes. Spojení vytříbenosti, výkonu a bezkonkurenčních terénních schopností činí z Land Roverů jedny z nejosobitějších vozů, které jsou připraveny na ty nejnáročnější terény na světě.“ A pokračuje:  „Nový Range Rover a Range Rover Sport jsou výsledkem rozsáhlé investic do technologií a výrobních zařízení, která jsou zaměřena na výrobu prvních SUV na světě s lehkou hliníkovou konstrukcí. Investice do inovací byla vždy silnou devízou značky Land Rover a vyvíjet inovativní technologie a řešení, abychom zachovali prvotřídní a legendární schopnosti všech našich vozů, budeme i nadále.“

Přečtěte si také:  Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 se představuje. Je to parádní oslava 45 let GTI

Tisková zpráva/-PS-