Šéfkuchař a televizní celebrita Jamie Oliver a společnost Jaguar Land Rover vytvořili dokonalou kuchyň na čtyřech kolech vyzdvihující všestrannost modelu Land Rover Discovery. Jamieho zakázkové rodinné SUV je vybaveno celou řadou kuchyňských pomocníků, včetně pomalého hrnce, grilu, zmrzlinovače nebo dávkovače olivového oleje. Během jízdy dokonce stluče máslo.

Oddělení Special Vehicle Operations (SVO) společnosti Jaguar Land Rover pomohlo Jamiemu, který je celoživotním fanouškem a zákazníkem značky Land Rover, proměnit jeho sen ve skutečnost. Výsledek je opravdu jedinečný – je to jediné Discovery na světě s toustovačem ve středovém panelu a grilem poháněným vedlejším pohonem. Mezi další důmyslné vychytávky patří pomalý hrnec uložený vedle motoru, výrobník těstovin, plynový sporák a výsuvný jídelní stůl s pracovní deskou. V zadních oknech je dokonce bylinková zahrádka a polička na kořenky.

„Svěřil jsem Land Roveru nesmírně těžký úkol vytvořit dokonalou kuchyň na kolech. Nedržel jsem se při zemi a měl jsem velké nároky, ale to, co dokázali, mi vyrazilo dech. Ve skutečnosti jsem nevěřil tomu, že dokážou umístit pomalý hrnec vedle motoru a dávkovač olivového oleje do zavazadlového prostoru, ale jim se to povedlo. Výsledkem je úžasné Discovery, dokonale upravené pro mě a mou rodinu. Prostě ho milujeme. Díky tomuto jedinečnému výtvoru můžeme posunout naše kulinářská dobrodružství na novou úroveň,“ řekl Jamie Oliver.

Tým oddělení SVO už několikrát dokázal nemožné, a proto se do realizace Jamieho snu pustil s radostí.

David Fairbairn, ředitel oddělení SVO pro zakázkové vozy, řekl: „Nikdy by nás nenapadlo, že budeme požádáni o výrobu kol stloukajících máslo, takže spolupráce s Jamiem na uskutečnění jeho snu byla velmi zábavná. Chtěl s tímhle všestranným vozem doslova posunout hranice možného a musím říct, že se tým této výzvy zhostil se vší vervou.“

„Naši zákazníci mohou díky modelu Discovery zažívat dobrodružství každý den. Tento speciální vůz umožní Jamiemu a jeho rodině uvařit skvělé jídlo, ať se vydají kamkoli. Tým pro zakázkové vozy byl oddělením SVO vytvořen, abychom dokázali skutečně pochopit nejnáročnější potřeby našich zákazníků a mohli jim vozy upravit tak, aby vyhovovaly jejich životnímu stylu,“ dodává Fairbairn.

Přečtěte si také:  Unikátní Range Rover SV Bespoke se představuje. Je to superluxusní SUV limuzína

Všestranné sedmimístné Discovery s objemem zavazadlového prostoru až 2500 litrů a chytrým úložným řešením pro potřeby moderní rodiny bylo pro oddělení SVO ideálním vozem pro úpravu. Nabídlo dostatek místa pro zakázkový hliníkový dřez, televizor s plochou obrazovkou a výsuvnou kuchyňskou pracovní desku, která slouží také jako jídelní stůl. Mezi další doplňky patří zásuvka na kořenky, zakázkový hmoždíř s paličkou a gril Land Rover.

Jamieho třídílný seriál na jeho kanálu Food Tube přiblíží proces přestavby a ukáže, jak se zakázkovým Discovery vaří pro svou rodinu. První díl bude zveřejněn ve čtvrtek 5. října v 19:00 SEČ. Sledovat ho můžete zde.

Funkce

Specifikace

Shrnutí a umístění

Pomalý hrnec

Objem 4,7 l

Instalovaný v motorovém prostoru

Živá bylinková zahrádka

Místo pro 8 rostlin bylinek

Na zakázku vyrobený vnější přístup:
Zadní okno – pravé

Polička na kořenky

11 kořenek

Na zakázku vyrobený vnější přístup:
Zadní okno – levé

Zásuvka na kořenky

5 kořenek s pálivým kořením

Integrovaná ve výsuvné pracovní desce

Dávkovač olivového oleje
a octa

500 ml každý

Dávkovače namontované ve dveřích zavazadlového prostoru, ovládané páčkami ukazatelů směru

Skládací a výsuvná kuchyňská pracovní deska

1,1 m široká a 1,5 m vysoká, 2x plynová plotýnka a dřez

Hliníkový rám s koženým obložením a dýhovaným povrchem

Výklopná plochá obrazovka

40″ televizor s plochou obrazovkou a funkcemi konektivity

Integrovaná v oblasti výsuvné pracovní desky

Vstup HDMI/WiFi/USB

Mlýnek na sůl
a pepř

Volby stylově přizpůsobeny podle řadicí páky PRNDL:
P
= pepř, S = sůl, N = nic

Vyvinuty z originální řadicí páky používané ve vozidlech

Máselnice

3 máselnice – 5 litrů každá

Hliníkové pouzdro namontované na kole, netočivá nádoba s protizávažím a lopatka připojená k matici kola

Zmrzlinovač

1 nástavec na máselnici, objem 5 l

Hliníkové pouzdro namontované na kole, netočivá nádoba s protizávažím a lopatka připojená k matici kola

Integrovaný toustovač

Dva krajíce

Toustovač namontovaný ve středovém panelu

Přihrádka na marmelády

3 skleničky a 1 nůž

Přihrádka na marmelády za klimatizací

Gril a strojek na těstoviny

Při aktivaci se vysune o 1,6 m

Vpředu namontovaný pohon grilu a strojku na těstoviny ukrytý za znakem Land Rover, unese 3 středně velká kuřata nebo 1 krocana / jehněčí nohu / malé sele

Zakázkový hmoždíř s paličkou

150 mm vysoký x 76 mm

v průměru

Samostatný kuchyňský doplněk, hliníková konstrukce a palička se závažím

Zakázkový gril Land Rover inspirovaný maskou chladiče

Dvojitý sklápěcí gril, který se instaluje na sklápěcí kovový stolek

Samostatný kuchyňský doplněk s mřížkou grilu inspirovanou maskou chladiče na vozech Land Rover, uzavřený ve standardním 25litrovém upraveném kanystru