Land Rover Defender se mílovými kroky blíží ke konci svého dlouhého působení na poli offroadů. Protože je celkem jasné, že další generaci už bude o hodně civilnější než tahle legendární „piksla“, úpravci se snaží na poslední chvíli ještě vytvořit kousky, které si zaslouží zápis do automobilové historie. Asi nejvýraznějším z nich je společnost A. Kahn Design. Po šestikolovém modelu –  Flying Huntsman 110 WB 6×6, který byl představen letos v Ženevě, se v nabídce jednoho prodejce objevil tento úpravený Pick-up.

Automobil vznikl ve spolupráci s britskou firmou Chelsea Truck Company, která se specializuje na úpravy a prodej Land Roverů Defender a Jeepů Wrangler. Přináší především pozměněný vnější design karoserie a výrazné změny v interiéru. Jako základ pro tuto úpravu poslouži Land Rover Defender 90 Pick-up s pevnou střechou, v jehož útrobách se ukrývá poměrně obyčejný motor 2,2 TDCi o výkonu 122 koní.

Designových změn se samozřejmě dočkal přední nárazník, maska chladiče, kapota motoru a přední i zadní rozšířené blatníky, to vše z produkce A. Kahn Design. Dalším super prvkem jsou retro kola 1939 Defend Retro Dish, které mají velikost 20″. V interiéru jsou pak výrazně etravagantním prvekm nová anatomická sedadla Sports GTB, čalouněné kůží. Už z fotografie je jasné, že tenhle vůz má stát někde před luxusní kavárnou a budit rozruch, než zdolávat kopce místních lesů. Minimálně by to v těchto sedadlech byl zajímavý zážitek. Nové jsou také hliníkové doplňky interiéru. Nicméně vzhledem k tomu, že se výrobce chlubí pouze fotografií sedaček, spartanství původního interiéru patrně zůstalo zachováno.

Zajímavá je pak cenovka takto upraveného Defenderu. Za jeho volantem už totiž jeden majitel usedal a ten s ním najel 47 000 km. I s tímto nájezdem si ho Chelsea Truck Company cení na zhruba 1 070 000 Kč.