Asi se se mnou nebudete hádat, když řeknu, že Lancia Delta HF Integrale je jedním z nejlepších závodních rallye aut na světě. Je to ikona, která ve své době šokovala svět automobilových závodů, pobrala velké množství titulů a vítězství, ale způsobila i pár zranění. A to byl důvod, proč byl také život nejen téhle krásky, ale i dalších konkurentů skupiny B, poměrně krátký.

O to víc, je ale v dnešní době ceněná a jakmile se objeví na prodej v nějaké aukci, její cena rychle stoupá. O to víc, když se objeví na prodej v Americe, kam se nikdy oficiálně nedovážela. A to je i případ, o kterém si budeme teď povídat.

Na aukčním serveru ebay se jeden velice zachovalý kousek objevil a jeho současná cena se pohybuje na 18 tisících dolarech, což je necelých půl milionu korun. Aukce končí za 6 dní a dá se předpokládat, že se cena ještě vyhoupne.

Pod kapotou téhle krásce z roku 1989 bije turbem přeplňované 2,0-litrové čtyřválcové srdce se 16 ventily, které všechna čtyři kola roztáčí pomocí pětistupňového manuálu silou 210 koní. Auto je ve skvělé kondici a dostalo se mu před prodejem prý té nejlepší péče.