Lamborghini už vyrobilo 1 000 Aventadorů!

Autor: Pavel Srp - 20. 7. 2012


Lamborghini Aventador je pro automobilku úspěchem. Ve čtvrtek bylo v Sant’ Agata Bolognese slavnostně oznámeno, že byl vyroben kus s pořadovým číslem 1 000. Šlo o kousek vyvedený v oranžovém laku Argos Orange a klíče majiteli Hansi Scheideckerovi předal sám prezident a generální ředitel automobilky Stephan Winkelmann. Nový majitel je bavorský architekt, který vozy Lamborghini miluje. V garáži mu dokonce parkovalo i legendární model Diablo.

Aventador byl představen loni na autosalonu v Ženevě a první auta se k zákazníkům dostala na přelomu let 2011 a 2012. Výroba 1 000 kusů trvala Aventadoru 15 měsíců, jeho předchůdci, modelu Murciélago, dlouhé dva roky a pět měsíců. Není divu, že se denní produkce aut v italské továrně zvýšila ze tří ve třetím čtvrtletí roku 2011 na nynější čtyři a půl.

Lamborghini Aventador pohání dvanáctiválcový motor o objemu šest a půl litru, který ze sebe vyždíme výkon 515 kW/700 koní. Motor je spojen s automatickou převodovkou, která pohání všechna kola. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 2,9 sekundy a nejvyšší rychlost se udává 350 km/h. Na objednání auta jsou navíc pořadníky. V současné době dodání bude trvat až 18 měsíců.

[nggallery id=1136]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru