Lamborghini se vrátilo k výrobě traktorů. Ale jen na chvilku

Autor: Anina Russová - 6. 4. 2017


Určitě jste zaznamenali, že Lamborghini stejně jako třeba Porsche kdysi vyrábělo traktory. Italská automobilka se k tomuto na chvilku teď vrátila a výsledek je fenomenální.

A nemyslete si, nejde jen tak o nějaké pracovní stroje, které budou sloužit farmářům někde na italských vinicích. Lamborghini je pojmenovalo Centenario a některým z vás právě došlo, proč jsou tyto stroje tak jedinečné. Vznikne pouze pět kusů, které budou takovým doplňkem Lamborghini Centenario. To je supersportovní bestie v hodnotě 60 milionů korun, která vznikla na počest století narození zakladatele značky Ferruccia Lamborghini.

A zatímco k Bugatti Chiron si můžete koupit super jachtu, k Centenariu zase traktor. A věřte, že ho budete chtít mnohem víc, než nějakou loď. Postaveny byly vskutku pečlivě. Každý detail byl dopředu skvěle promyšlen a výsledek vypadá skoro jako umělecké dílo. Každý z pěti vyrobených strojů je plně pojízdný. Co ho pohání, zatím automobilka neprozradila, ale mluví se alespoň o šestiválci. Na silnici ho ale nepotkáte, homologované na jízdu po nich nejsou.

Chtěli byste si udělat radost? No, pak si pospěšte, protože 2 z pěti kusů jsou již prodané. Zbylé veze automobilka na výstavu Techno Classica, kde se s největší pravděpodobností prodají. A to za cenu 250 tisíc eur, tedy asi 6,7 milionu korun.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru