Lamborghini už pilně testuje ostrou verzi desetiválcového supersportu Huracán. Přestože je vůz poměrně pečlivě maskovaný, je bez debat s kým máme ve videu tu čest. Pod celým tím maskováním pomocí folie se schovává ostřejší a odlehčená verze s přídomkem Superleggera.

Automobilce Lamborghini se v poslední době daří opravdu velmi dobře. Tento rok oslavila nejúspěšnější pololetí ve své historii vůbec. Z velké části za to může právě model Huracán. Celkově však zákazníkům za první pololetí tohoto roku předala 2 013 automobilů.

Po vzoru předchozího Gallarda rozšíří Lamborghini nově nabídku o model s odlehčenou konstrukcí a silnějším agregátem. Přesné technické parametry zatím bohužel neznáme. Prozatím se však tiše hovoří o dietě, která snížila hmotnost až o 100 kilogramů! Tím by se svižnější Huracán dostal na váze na 1 322 kg. A to je moc hezké číslo, že? Zvláště když vezmete v potaz použitou techniku uprostřed vozu. Tou by měl zůstat desetiválcový agregát, který by mohl nabídnout výkon až 650 koní (478 kW), což by bylo o 40 koní více než u výchozího kupé. Dobrou zprávou je fakt, že automobilka se velmi hlasitě a výrazně brání přeplňování. Tenhle motor ještě zůstane atmosférický.

Maskované prototypy se prohánějí kde jinde, než na Severní smyčce Nürburgringu. I pod maskováním můžeme vidět výrazně agresivnější vzhled vozu, který se patrně inspiroval starším a větším bráškou, Aventadorem LP 750-4 SuperVeloce. Superleggera nabídne masivní přítlačný spoiler na zádi, který doplní agresivněji pojatá příď s většími chladicími otvory. Zadní stranu opět zdobí centrálně uložené koncovky.

Vozy i přes maskování působí téměř sériovým dojmem, je tedy dost pravděpodobné, že se finální podoby dočkáme již na podzim na autosalonu v Paříži.