Nejnovější exemplář Lamborghini, který opustil brány továrny v Sant’Agatě Bolognese nese označení Aventador Miura Homage. Jak už zajisté víte, Lamborghini letos slaví 50 let od zrození kultovního supersportu Miura a tohle je další dárek, se kterým tentokrát přišlo poměrně mladé individualizační oddělení Ad Personam.

Divize Ad Personam původně vznikla a převážně funguje jako místo splněných přání té nejnáročnější klientely. Je to přesně to místo, kde platí pravidlo, že pokud máte peníze a máte jich dostatek, nic není nemožné. Komu jinému zadat tvorbu narozeninového dárku, že? Na základě jednoduchého zadání vznikl Aventador Miura Homage. Pro tento jedinečný kus je charakteristické dvoubarevné lakování karoserie. Upravený Aventador má barevné odlišené prahy stejně tak, jako tomu bylo u legendární Miury. Neliší se však pouze prahy, ale i spodní část předního nárazníku. Barevná změna dále pokračuje coby linka podél nasávacího otvoru. Do stejné, tedy zlatavé barvy byly upraveny také 20″ kola vpředu i ty 21″ na zadní nápravě. Nápad sice zajímavý, ale o podobnosti s Miurou by se daly vést diskuze. Trochu nám to připadá jako dílo čínského tunera.

Speciální oslavný model poznáte podle karbonové plaketky za bočním oknem, která se hrdě hlásí nápisem Miura 50 a zároveň faktem, že se jedná o exemplář ze striktně limitované padesátikusové série. Oslavnou číslovku pak najdete ještě na opěradlech sedadel. Interiér lze mít kromě černé Nero Ade také v hnědé kůži Terra Emilia. Ať hnědá nebo černám oboje doplňují karbonová vlákna. Lamborghini pro odpůrce červeno-zlatá kombinace nabízí ještě další laky, které byly samozřejmě inspirovány Miurou – Verde Scandal a Blu Tahiti.