garage54-lada-niva-6x6-video

LADA Niva 6×6 je další stylovou šestikolkou. Hádejte, kde vznikla!

Autor: Pavel Srp -   25. 12. 2018


LADA Niva je velmi schopný ruský off-road, který si stále můžete koupit jako nové auto. Tenhle kousek, který si můžete prohlédnout v přiloženém videu, si ale koupit nemůže. Přitom vypadá vážně zajímavě. Je to totiž takový Mercedes-Benz AMG G 63 6×6 pro chudé… Ano, tahle LADA Niva je totiž šestikolkou!

Když se na auto podíváte, vlastně mu nemůžete upřít obrovskou originalitu a i výjimečnost. I přes své stále poměrně kompaktní rozměry má totiž tři nápravy. Ačkoliv ho autoři nazývají jako „6×6“, hnané jsou pouze první dvě nápravy, ta poslední se jen veze. Nemění to ale nic na faktu, že mechanici z Garage 54 na autě odvedli vážně spoustu práce.

Už výchozí auto, které mělo ještě jen tradiční dvě nápravy, bylo prodlouženou Nivou. Do té ale Rusové opět řízli. Ještě před tím však vyztužili prostor zadních sedadel, což bylo potřeba. O chvíli později tu už totiž nebyla celá zadní část podlahy. Musela udělat místo pro další nápravu. Udělali tu speciální držáky a obě nápravy umístili na společná listová pera, díky čemuž umožňují alespoň nějaké jejich vykřížení. To si ostatně ke konci videa vyzkouší při přejezdu schodu na letišti. Co na to říkáte? Docela slušná zběsilost, co?

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek