Lada 2104 kombi s výkonem 400 koní si „dá k svačině“ i Porsche – video

Autor: Anina Russová -   9. 6. 2015


Když v roce 1970 spatřil světlo světa VAZ 2101 neboli Lada, stal se okažitě hitem a naprosto nedostatkovým zbožím. Automobil licenčně vychází z Fiatu 124. Pod kapotou měl zážehový řadový čtyřválec o objemu 1.2 litru s výkonem 44 kW/60 koní, kterého dosahoval při 5600 otáčkách za minutu. A nadělal u toho dost rámusu… :) Postupem času se i tohle auto vyvíjelo, měnilo a zvětšoval se i motor a výkon až do moderního hranatého provedení 2104, které světlo světa spatřilo o 14 let později, tedy v roce 1984.

Auto jako takové sice technicky ani vzhledově nic moc, ale dnes je z něj legenda. Tohle auto už se začíná dostávat i do hledáčku veteránistů, ale rádi jej upravují i tuneři. Jednoho, který ze své Lady vykřesal po úpravách neskutečných 400 koní, jsme vám už ukazovali. Původní motor ale musel ven a na jeho místo se nastěhoval přeplňovaný motor SR20DET z Nissanu Silvia. Jeho auto nemá problém pořádně zatopit mnohem silnějším soupeřům a za sebou nechává jen neštastné poražené řidiče. Sprint na čtvrt míle tomuhle žigulovi zabere jen něco málo přes 12 sekund a v cíli tachometr ukazuje rychlost takřka 200 km/h. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere jen a pouze 4.6 sekundy!

Máme pro vás nyní další video téhle Lady, která nás prostě jen tak bavit nepřesatne. Ono je totiž neuvěřitelně jednoduché pořídit si nové a rychlé auto, ale naštěstí jsou mezi námi tací, kteří nedají dopustit na auta stará a náležitě si je umí vyladit k jedinečné dokonalosti. I tenhle kousek mezi ně jednoznačně patří!

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *