Kvůli takovým situacím máme v autech automatický zámek dveří – video

Autor: Anina Russová - 21. 8. 2017


Dnes už všichni bereme jako absolutní samozřejmost to, že v autě máme inteligentní systém, který po rozjetí zamkne všechny dveře. Ještě před 15 lety tomu tak ale nebylo a jistě mnoho „pamětníků“ může vyprávět historky o tom, jak na křižovatkách čas od času přišli o obsah zavazadlového prostoru nebo zadních sedaček. Nenechavci totiž využívali toho, že jsou auta odemčená a v mžiku sekundy byli schopni vybrat vše, co v autě nebylo přilepeno.

Právě díky chytrým automatickým zámkům je na našich silnicích od takových situací klidněji, ale na východ od nás je vozový park o něco starší, a hlavně zloději jsou až neuvěřitelně „odvážní“. Podobné krádeže jsou tam tak stále celkem běžné, což ukazuje i přiložené video.

V tom se představí dvojice zlodějíčků, kteří si na svůj lup počkali přímo uprostřed jedné polňačky. Prostě postavili své auto napříč cesty a čekali. Když se k nim blížilo jiné osobní auto, vyskočili ven ozbrojeni baseballovými pálkami a snažili se posádku donutit, aby vystoupila. Jenomže právě díky automatickým zámkům byla posádka v relativním bezpečí. Bylo jen štěstí, že ti dva pitomci nepoužili ty pálky.

Jen dodáme, že díky kamerovému záznamu, který celou situaci zaznamenal, se oba pachatele již podařilo dopadnout.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru