Kvůli takovým hlupákům vznikají kolony. A nejen na Slovensku

Autor: Anina Russová - 29. 9. 2017


Tuhle šílenou situaci určitě znáte. Dojíždíte kolonu, která se tvoří před zúžením, a tak jak praví zákon, chcete ve zužujícím se pruhu dojet až k jeho konci, kde se podle pravidla zipu zařadíte do druhého pruhu. Jenomže ti hloupější z řidičů takové vaše zcela logické chování vyhodnotí jako provokaci těch, kteří nesmyslně stojí ve stále prodlužující se koloně a v tom lepším případě vám nedovolí využít právě ono pravidlo zipu. V tom horším případě se dokonce najde tupec, který je schopen vám blokovat jízdu zužujícím se pruhem a takto vás „vychovávat“.

A nepomůže vám nic. Ani troubení, ani blikání. Jediné, co možná trochu zabere, je vlastnictví kamery za předním oknem a následné předání záznamu policii. Ta může dotyčného podle registrační značky najít a ve správním řízení mu udělit pokutu. Těch přestupků, kterých se takový řidič dopustí, je hned několik. Počítat ale zcela jistě může s obviněním z omezení provozu a ohrožení jiného řidiče.

Takoví řidiči ale nejsou jen na našich silicích. S podobným „vychovávačem“ se potkal také jeden z řidičů na Slovensku. Právě díky kameře za oknem ale bude mít jeho chování dohru.

Podívejte se na video jak se samotným přestupkem, tak s vyjádřením slovenské policie.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek