Sekcni_vrata_LOMAX
Zdroj obrázku: Lomax.cz

Stavba nového domu je vždycky velká výzva. Zejména kvůli financím je občas potřeba přistoupit ke kompromisům, jsou však artikly, na kterých se šetřit rozhodně nevyplácí. Jedním z nich jsou sekční garážová vrata.

Kvalita bez kompromisů

Investice do mobilní obsluhy svého domu zvažujte především v případě, že víte, že je budete aktivně využívat. Pokud jste si už dnes jistí, že budete do garáže zajíždět vícekrát denně, tak rozhodně nešetřete. Vynaložené prostředky se vám několikanásobně vrátí. Kvalita v tomhle případě odpovídá vynaloženým prostředkům, což v praxi znamená, že čím víc investujete, tím víc ušetříte na servisu a opravách. Kvalitní garážová vrata vám udělají medvědí službu.

Sekcni_garazova_vrata_LOMAX-1
Zdroj obrázku: Lomax.cz

Vyberte si to pravé

Výběr garážových vrat má svá pravidla. A abyste byli opravdu spokojení, volte podle svých preferencí:

  • sekční,
  • výklopná,
  • rolovací,
  • posuvná,
  • dvoukřídlá.

Všechny druhy mají svá specifika. Pokud máte v garáži nízký strop, sáhněte spíš po posuvných vratech. Jejich praktičtější obdobou jsou pak vrata rolovací, která se srolují pod stropem do boxu a vám vznikne další úložný prostor.

Přečtěte si také:  Olomoučtí hasiči vyvinuli speciální vozíky. Usnadní zásah u hořícího elektromobilu

Moderní klasikou a nejčastější volbou jsou vrata sekční, které najdete v naprosté většině garáží. Oblíbená jsou zejména pro svůj bezproblémový chod a variabilitu, zejména pak sekční garážová vrata Excellent. Pokud ovšem preferujete klasiku, pak budou pro vás ideální dvoukřídlá vrata, která podtrhnou elegantní design vašeho domu. Nezapomeňte ani na správný nátěr sekčních garážových vrat.

 

Sekcni_garazova_vrata_LOMAX-2
Zdroj obrázku: Lomax.cz

Zavírání garážových vrat

Zásadní rozdíl mezi garážovými vraty spočívá především v jejich ovládání. Mechanismus otevírání a zavírání garážových vrat se liší také cenou. Pokud jste ochotni obětovat nějakou korunu navíc, zvolte ovládání dálkové, elektrické. Pokud ale chcete zůstat finančně při zemi, nebo se vám prostě jen líbí klasika, vyberte manuální pohon garážových vrat.

Na materiálu nešetřete

Aspektem, na němž byste rozhodně šetřit neměli, je materiál, z kterého jsou vámi vybraná garážová vrata vyrobena. S plechem, který jim kdysi dominoval, se dnes už nesetkáte. Nahradily ho mnohem sofistikovanější a odolnější materiály, jako například ocel. Zateplená garážová vrata už taky nejsou žádnou raritou a oceníte je zejména v chladných měsících. Výbornou vlastností moderních materiálů je také ohnivzdornost.

Nenáročná vymoženost

Jak vybrat garážová vrata, vám jistě ochotně poradí v každé specializované prodejně. Údržba garážových vrat přitom nepředstavuje žádnou náročnou činnost. K běžné údržbě ani nepotřebujete zásah prodejce či výrobce, dobré je však důvěřovat ověřeným a spolehlivým dodavatelům. Někteří z nich za kvalitu ručí mimořádně dlouhou záruční dobou, třeba i 10 let.

Přečtěte si také:  Půjčil si dodávku a vjel do nízkých garáží. Skončilo to totální destrukcí auta i vodovodního potrubí

Rovněž tak se nebojte garážovým vratům obětovat případné drobné stavební úpravy. Následný zásah by už nikdy nevypadal tak dobře, jako když vám vrata vyrobí přímo na míru do přesně vyměřeného prostoru. Stejného pravidla se držte i v případě, že si necháte instalovat sekční garážové brány. Díky tomu předejdete různým nesrovnalostem a nepřesnostem, které by komfort užívání vašich vrat či bran výrazně omezily.

Sekcni_vrata_na_miru
Zdroj obrázku: Lomax.cz

Jak vybrat dodavatele?

V zásadě dnes na českém trhu nenajdete nekvalitní výrobce garážových vrat. Pozor si dejte jen v případě, že vsadíte na zahraničního dodavatele, který nemá dostatek referencí ani patřičnou historii. Vrata od těchto dodavatelů bývají často sice levnější, ovšem velice záhy zjistíte, že nefungují tak, jak jste si představovali.

Přečtěte si také:  Parkování v garážích autům na LPG zakazují sami majitelé garáží. Rozhodně ne zákon

Proto se radši poohlídněte po domácím trhu po nabídkách zdejších výrobců. I u těch seženete třeba výklopní vrata, která představují tu nejlevnější variantu za velice příznivou cenu. Ta se pohybuje zhruba od 6 tisíc korun.

Přidat komentář