policie-dopadla-autare-2

Na jaře objasnili krádeže a vloupání do vozidel v okresech Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín. Ke krádežím docházelo i v době trvání nouzového stavu. Na objasnění případů, při nichž vznikla škoda přesahující 260 tisíc korun, se kromě krajských kriminalistů podíleli také kriminalisté z Litoměřic. Zadrženi byli dva 2 recidivisté, oba jsou stíháni vazebně.

V první polovině roku krajští kriminalisté společně se saskými kolegy z LKA Drážďany pracovali na případech krádeží motorových vozidel v Německu, která byla následně legalizována nebo rozprodávána na součástky v České republice. Celková škoda byla v tomto případě vyčíslena na 2 miliony korun. Zadrženi byli 2 podezřelí, jeden byl vydán ke stíhání do SRN na základě Evropského zatýkacího rozkazu a jeden je stíhán na svobodě. V průběhu vyšetřování zemřel jeden z podezřelých při nehodě s odcizeným vozidlem.

policie-dopadla-autare-1

Ve druhé polovině roku pak opět ve spolupráci se saskými kolegy z LKA Drážďany objasnili krajští kriminalisté sérii krádeží vozidel tovární značky Škoda Octavia na území Německa. Skupina českých občanů auta převážela do České republiky, kde je legalizovali, nebo rozebírali a rozprodávali na náhradní díly. Na základě Evropského zatýkacího rozkazu bylo zadrženo 5 podezřelých, toho jeden v Německu. Všichni byli vydáni ke stíhání do SRN. V rámci rozsáhlé realizace bylo zajištěno celkem 10 vozidel pocházejících z trestné činnosti a velké množství náhradních dílů. Způsobená škoda činí 5 milionů korun.